Los Angelesa ni rešil niti Superman, Spiderman ali Batman. Rešitelj je prišel v podobi Anžeta Kopitarja. Foto: sportsline.com
Miikka Kiprusoff
Vratar Calgaryja Miikka Kiprusoff je takole ubranil enega od strelov, a je na koncu njegova ekipa doma izgubila proti Edmontonu z 2:4. Foto: Reuters
Jeremy Roenick
Jeremy Roenick je v svoji bogati karieri igral za Los Angeles, Philadelphio, Phoenix, Chicago in San Jose. Foto: EPA
Kopitarjev večer v Ligi NHL

Železarji so v Ligi Ebel s tem izidom zaostajali že v 8. minuti in na koncu po izjemnem preobratu slavili s 6:5. V Los Angelesu pa je bilo še v 53. minuti 0:4 za Dallas. Najbrž je nekaj domačih optimistov upalo vsaj na častni zadetek, a zgodil se je neverjeten scenarij ...

Šest strelov, pet zadetkov
Dustin Brown je v 53. minuti prvič premagal Martyja Turca, dve minuti kasneje je bil natančen še Scott Thornton. Da Kralji mislijo povsem resno, je pokazala 56. minuta, ko je najprej zadel prebujeni Aleksander Frolov, 24 sekund za njim pa je izid izenačil Anže Kopitar. Popolni preobrat je spisal Ladislav Nagy, ki je v 58. minuti gostitelje celo povedel v vodstvo s 5:4. Kralji so pet zadetkov dosegli z vsega šestimi streli! Dallas je vseeno obdržal možnost za zmago, saj je minuto pred koncem podaljšek izsilil Mike Modano.

Kopitar dosegel še sedmi zadetek
V dodatku pa je tekmo predčasno končal prav Kopitar, ki je z backhand strelom dosegel sedmi zadetek sezone in ima po 16 tekmah prav toliko točk. Pri tem mu je podal Frolov, ki je poleg zadetka v ključnih trenutkih še dvakrat podal. "Pred začetkom zadnje tretjine smo si želeli le, da pokažemo karakter in se ne predamo. Končalo se je res neverjetno. Po drugem zadetku smo dobili občutek, da lahko zmagamo," je po tekmi žarel trenutno najboljši slovenski hokejist.

Še vedno brez zanesljivega vratarja
Največji problem Los Angelesa ostaja vratar, saj je Jason LaBarbera v prvih dveh tretjinah od 21 strelov prejel kar štiri zadetke. V zadnji je njegovo mesto prevzel Jean Sebastien Aubin, ki pa ni imel veliko dela, saj so Zvezde le štirikrat streljale na njegova vrata. Ob koncu je bilo razmerje v strelih 34:25 za Kralje.

Jubilej Roenicka
Hokejisti San Joseja so doma premagali Phoenix s 4:1. Gostitelje je v vodstvo z 2:1 popeljal Jeremy Roenick, ki je postal šele tretji v ZDA rojeni hokejist, ki je v Ligi NHL dosegel 500 zadetkov. Ta mejnik je sicer preseglo 40 hokejistov, od tega je 31 Kanadčanov.