Henrik Lundqvist je v prvi tretjini zaustavil devet strelov, v vsaki izmed preostalih pa po 13. Foto: Reuters
Hokejisti Chicaga
Hokejisti Chicaga so branilci naslova. Foto: Reuters

Odločilni gol je na začetku druge tretjine dosegel Brad Richards in poskrbel, da so Rangersi prvič v klubski zgodovini napredovali kljub zaostanku 3:1 v seriji. Največji junak je bil vratar Henrik Lundqvist, ki je zaustavil 35 strelov in postal prvi hokejist v zgodovini Lige NHL, ki je petkrat zapored slavil na sedmih tekmah.

Utrujenost pri junaku serije
"Na koncu tekme sem bil res utrujen. Ampak občutek je neverjeten, ko veš, da ti je uspela tako velika zmaga, sploh po zaostanku, v katerem smo se znašli po četrti tekmi," je bil zadovoljen Lundqvist, ki je na zadnjih treh tekmah zaustavil 102 od 105 strelov.

Odločil Patrick Kane
Chicago je z istim izidom v gosteh premagal Minnesoto. V deseti minuti podaljška je zadel Patrick Kane. To je bil zanj četrti zmagovalni gol v končnicah. "Je res poseben igralec. Ima pravi občutek, kam se bo v določenem trenutku odbil plošček, to nam je danes prineslo zmago," je bil zadovoljen njegov trener Joel Quenneville.

Ko so sile izenačene, Chicago hitro pobegne
Od leta 2009, odkar sta Kane in Jonathan Toews nepogrešljivi del Chicaga, so Blackhawksi fenomenalni v izenačenih serijah. Ko je bil izid v serijah 2:2, je nato Chicago dobil prav vse 5. in 6. tekme v serijah (14 zmag, 0 porazov)! Ko so imeli priložnost končati serijo, jim je to skoraj vedno uspelo (12 zmag, 2 poraza).

LOS ANGELES - ANAHEIM - 2:3
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.