Branilec Michael Ratchuk je zadeval v slogu največjih napadalcev. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Patrick Coulombe
27-letni kanadski branilec Patrick Coulombe je dokazal, da ima izjemen strel od daleč. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jerry Kuhn
Vratar Jerry Kuhn je znova sijajno opravil svoje delo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Hokejisti Olimpije zmagali petič zapored

Veliki junak Olimpijine zmage je bil 24-letni ameriški branilec Mike Ratchuk, ki je že v rednem delu, v katerem je Olimpija zaostajala z 0:2, dosegel sijajni gol za 1:2, nato pa dodal še odločilni zadetek s kazenskega strela, ko je mojstrsko na led položil vratarja Filipa Landsmana in poslal plošček v nebranjeni del mreže.

Ratchuk je bil edini uspešen pri kazenskih strelih. Pred njim sta bila neuspešna Kevin De Vergilio in Jan Muršak. Olimpija bo v nedeljo, 30. decembra, gostovala pri Innsbrucku.

Havlik in Šeda kaznovala napako Cvetka
Zmaji so v uvodnih minutah pritisnili, a niso uspeli zabiti gola. To je v 16. minuti uspelo gostom. Adam Havlik je za ljubljanskimi vrati prestregel podajo Igorja Cvetka, nato pa podal pred vrata, kjer je Jan Šeda "s prve" matiral Jerryja Kuhna.

Ratchuk vrnil zmaje v igro
Gostje so v 25. minuti povišali vodstvo. Nekaj trenutkov po vrnitvi izključenega Muršaka na led je Tomaš Kominek s strelom za desno vratnico premagal Kuhna. Olimpija je odgovorila z nekaj nevarnimi akcijami in v 34. minuti le kronala premoč. Potem ko je sijajno preigral enega izmed gostujočih hokejistov, je Ratchuk mojstrsko, s strelom pod prečko ukanil še sijajnega vratarja Landsmana. Olimpija je imela na ledu igralca več.

Coulombe izenačil z igralcem manj
Gol je dal krila zmajem, ki so nizali napad za napadom. In v 38. minuti izenačili z igralcem manj. Landsmann je najprej ubranil izjemno priložnost Jaki Ankerstu, malo pozneje pa je bil nemočen. Muršak je ukradel plošček za vrati Znojma, ga podal proti modri liniji, kamor je pridrsal Patrick Coulombe, ki je nato s fantastičnim strelom za levo vratnico Landsmana izenačil na 2:2.

Prekršek Coulomba nad Havlikom ni bil kaznovan
V zadnji tretjini je bila Olimpija nevarnejša, a je goste reševal odlični Landsman. V zadnjih sekundah je Havlik sam pridrsal pred Kuhna, Coulombe ga je s palico udaril po drsalkah, tako da je padel, a se sodniška piščalka na srečo zmajev ni oglasila. Na vrsti sta bila podaljška, ki pa nista prinesla zmagovalca.