Andy Chiodo je moral trikrat pobrati plošček iz svoje mreže. Foto: Aleš Fevžer
Nesrečni Florian Widmann je šel na slikanje v klinični center. Foto: Aleš Fevžer
Innsbruck iz Tivolija s polnim izkupičkom

Olimpija ostaja pri dveh osvojenih točkah. Po petkovi zmagi nad neprepričljivim Beljakom (4:1) so varovanci Fabiana Dahlema znova klonili. Innsbruck je vknjižil tretjo zmago letos. Pri Olimpiji je igral tudi Gal Koren, ki je stisnil zobe po petkovi poškodbi kolena, ko je tudi predčasno zaključil obračun z beljaškimi orli. Ljubljančani so po petem porazu v sezoni na lestvici le pred Bolzanom.

Gostje so si že po dobrih treh minutah priigrali prednost. Žiga Pešut je moral po minuti igre in pol na klop za kaznovane, 13 sekund pred iztekom kazni ljubljanskemu napadalcu pa so Tirolci zadeli. Z leve je Andreas Valdix lepo podal samemu Mattu Siddallu, ki je bil natančen z razdalje. Najlepšo priložnost za Ljubljančane je zapravil Anže Ropret, ki je meril mimo vrat. V 19. minuti je bilo srečanje prekinjeno zaradi poškodbe glavnega sodnika Floriana Widmanna, ki ga je zadel plošček. Chiodo je poskrbel, da je prednost Innsbrucka po prvi tretjini ostala 1:0. Tirolci so v prvi tretjini sprožili kar 20 strelov, Ljubljančani pa pol manj.

V drugi tretjini Tirolci dvakrat zatresli mrežo
Že po treh minutah druge tretjine pa je moral Chiodo drugič pobrati plošček iz svoje mreže. Z desne strani ga je z natančnim strelom pod prečko premagal Christoph Hörtnagl. Ves čas so bili gostje konkretnejši in bistveno nevarnejši od zmajev, ki si niso priigrali pravih priložnosti, v 37. minuti pa je nekdanji napadalec Olimpije Jeff Ulmer povišal na 3:0.

V zadnji tretjini sta mreži obmirovali, čeprav so imeli morski psi še nekaj priložnosti, sprožili so 18 strelov, toda Aleš Sila, ki je v vratih zamenjal Chioda, je ohranil mrežo nedotaknjeno.