Aleš Sila je v devetih minutah prejel kar štiri zadetke. Foto: MMC RTV SLO
Bojan Zajc
Bojan Zajc se je zavedal, da ga čaka težka sezona. Tako slabega štarta vseeno ni pričakoval. Foto: MMC RTV SLO

Zeleno-beli so se na začetku znašli v veliki krizi. Nekaj pohval si v ljubljanskem moštvu zasluži le mladi četrti napad Jure Sotlar, Jaka Zdešar in Žiga Pešut, zelo slabo pa so se znova odrezale tuje okrepitve v zelenih dresih.
Sila v devetih minutah klonil štirikrat
Gostitelji so začeli sijajno. Že v 46. sekundi je John Hughes matiral Aleša Silo. Bojan Zajc je dal rezervnemu vratarju tokrat priložnost, a je ta na ledu zdržal le devet minut in pol. V 2. minuti je Alexander Rauchenwald povišal na 2:0. Isti igralec je bil natančen še v 10. minuti, le 16 sekund zatem je Hughes po podaji Markusa Peintnerja zadel za neverjetnih 4:0! V vrata je stopil Jerry Kuhn.
Pretnar dvakrat zadel z igralcem več
Slaba igra se je nadaljevala tudi v drugi polovici tekme, čeprav sta bili moštvi tedaj bolj izenačeni. V 26. minuti je bil na kazenski klopi Judd Blackwater, Klemen Pretnar pa je z igralcem več povišal na 5:0.
V zadnji tretjini so zadeli še Derek Ryan, Curtis Fraser in Pretnar ob številčni premoči v zadnji minuti.
Ljubljančani so doživeli najvišji poraz v Ligi Ebel, kjer igrajo sedmo sezono. Leta 2009 so na Dunaju izgubili z 8:1, poraz z istim izidom so doživeli tudi na tretji tekmi končnice v sezoni 2011/12 v Szekesfeheravrju.