Telemach Olimpija je z le tremi zmagami na 19 tekmah podobno kot v lanski sezoni prikovana na dno lestvice Lige Ebel, navijači pa izgubljajo potrpljenje in od trenerja Fabiana Dahlema zahtevajo zmage. Foto: www.alesfevzer.com

"Dahlem, začni zmagovati ali odidi domov," je pisalo na transparentu, ki so ga privrženci hokejistov Olimpije v Tivoliju pokazali ob koncu tekme 19. kroga Lige Ebel, na kateri je ljubljanska ekipa doživela že 14. poraz in enajstega na zadnjih dvanajstih tekmah. Po nekaj spodbudnih minutah je sicer Olimpiji v zadnji tretjini uspelo izničiti zaostanek 1:3, toda najboljši strelec Lige Ebel Colton Yellow Horn je v 52. minuti zadel drugič na tekmi (imel je tudi dve podaji) in gostje so imeli spet prednost. V 58. minuti je prišla imenitna priložnost za izenačenje, vendar je Jure Sotlar zapravil kazenski strel, Branislav Rehuš pa je z golom v prazno mrežo potrdil zmago češke ekipe.

Petkova "matineja" (dvoboj se je zaradi večernega koncerta Tanje Žagar v mali dvorani začel že ob 16.30) je v dvorano privabila le okoli 600 gledalcev, ki so bili po prvi tretjini lahko zadovoljni z izidom (1:0), ne pa tudi z igro. Gostje so bili boljši, zadeli dve vratnici, toda 15 sekund pred koncem uvodne tretjine je Olimpijo po strelu z modre črte v vodstvo popeljal Miha Logar.

Zaostanek je očitno goste razjezil in v drugi tretjini so hitro preobrnili rezultat. Pri obeh zadetkih so imeli številčno prednost. Ob koncu 22. minute je Yellow Horn poskusil od daleč, odbiti plošček pa je v mrežo potisnil Jan Lattner. Dobri dve minuti pozneje je David Bartos poskrbel za potezo tekmo, saj mu je uspel izjemen prodor in na koncu še neubranljiv bekhend. Učinkovito igro in opazno premoč (v drugi tretjini razmerje v strelih 9:21) so Orli Znojmo kronali nekaj sekund pred drugim odmorom, ko je bila po izgubljenem sodniškem metu zmeda v Olimpijini obrambi in je iz bližine zadel Yellow Horn.

Zadnjo tretjino so zeleno-beli začeli odločneje in uspelo jim je izenačiti. Najprej je Gregor Koblar sprožil natančen strel iz zapestja, David Planko pa je v 49. minuti sijajno meril z modre črte. Olimpija je bila v naletu, imela je tudi igralca več, česar ni znala unovčiti. Yellow Horn je v 52. minuti ploščku spremenil smer in poskrbel za novo vodstvo Znojma, dokončno pa so bili Olimpijini upi pokopani v 58. minuti, ko je sodnik dosodil kazenski strel (eden izmed igralcev Znojma je premaknil gol), Sotlarju pa sploh ni uspelo streljati, saj mu je plošček ušel.