Brock McBride je Olimpijo povedel v vodstvo s 3:2. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Andy Chiodo
Andy Chiodo je bil eden izmed junakov KAC-a v Tivoliju. Foto: Reuters
Jan Muršak
Jan Muršak je bil podajalec pri vseh treh golih Olimpije. Foto: MMC RTV SLO
Tivoli videl Jana Muršaka in točko Olimpije

Odločila je četrta serija kazenskih strelov, v kateri je Tyler Spurgeon matiral Jerryja Kuhna, na drugi strani pa je Andy Chiodo ubranil poskus Jana Muršaka. Prav Spurgeon in Muršak sta bila edina strelca v prejšnjih treh serijah.

Muršak in D'Alvise poskrbela za hitro vodstvo
Olimpija je začela srečanje na najboljši mogoči način, saj se je mreža gostov zatresla že po 26 sekundah, ko je Chris D'Alvise odbiti plošček po strelu Jana Muršaka poslal za hrbet vratarja Kaca Chioda. Zmaji so bili v uvodnih minutah nevarnejši tekmec, a drugega gola jim ni uspelo doseči.

D'Alvise "ponovil" vajo
Premoč jim je vendarle uspelo kronati v 17. minuti, ko so imeli na ledu igralca več. Zadetek je spet dosegel D'Alvise, ki je zaključil sijajno akcijo Muršaka in Brocka McBrida. Slednji je ob levi vratnici podal nazaj v sredino, kjer je 26-letni Kanadčan pospravil plošček v mrežo. Drugi zadetek je padel po podobni akciji kot prvi.

Hundertpfund znižal zaostanek
Gostje so se vrnili v igro v zadnji minuti, ko je ob izključitvi Žige Grahuta z modre črte zadel Thomas Hundertpfund. Branilec je poslal plošček v levi zgornji kot vratarja Jerryja Kuhna.

Schumnig udaril 11 sekund pred koncem
V 5. minuti druge tretjine je imel nekaj težav z opremo Chiodo, tako da ga je začasno zamenjal Rene Swette. Na drugi strani so napadalci KAC-a sprožili nekaj nevarnih strelov proti vratom Kuhna, ki pa je ustavil vse poskuse. Tako je bilo vse do zadnje minute, ko je vsega 11 sekund pred koncem drugega dela Martin Schumnig z neubranljivim strelom pod prečko izenačil na 2:2.

Zmaji z golom v zadnjo tretjino
Olimpija je po odmoru odgovorila na najboljši mogoči način - z golom. Na desni strani sta akcijo "pletla" Muršak in Patrick Coulombe, ki je tudi ustrelil proti vratom. Plošček se je odbil do McBrida, ta pa ga je pospravil v prazna vrata, ki jih je Chiodo "zapustil". A veselje domačih ni bilo dolgo, saj je v 46. minuti Kuhna z ne preveč močnim strelom med nogami matiral Thomas Koch. Sledila je odprta in brezkompromisna igra z obeh strani, vendar se mreži nista zatresli, tako da je sledil podaljšek, v katerem pa ni bilo odločitve o zmagovalcu.