Uvodni plošček je vrgel športni direktor Maribora Zlatko Zahovič, ki je navijač Jesenic. Foto: www.alesfevzer.com

Zahovič vrgel prvi plošček, Koren hitro v polno
Uvodni plošček pred 3.100 gledalci je vrgel Zlatko Zahovič, slovenska nogometna legenda, sicer pa navijač Jesenic, ki je požel stoječe ovacije domačih navijačev. A kmalu je sledila hladna prha za domače, saj so zmaji povedli že po 26 sekundah igre. Pred vrati nove okrepitve Matta Climieja, ki je debitiral prav na tej tekmi, je bil najspretnejši Gal Koren in poslal odbiti plošček za hrbet Climieja.

Mojstrovina Glaviča za 1:1

Jeseničani so v drugi polovici uvodne tretjine prevzeli pobudo. Miha Brus je najprej v 13. minuti stresel vratnico, nato pa so železarji v 15. minuti izenačili. Gašper Glavič je vdrsal na podajo v tretjino Olimpije, nato pa mojstrsko z bekhendom poslal plošček pod prečko Žana Usa. Že v naslednjem napadu je na drugi strani Koren stresel vratnico. Ostalo je pri 1:1, razmerje strelov 11:8 za Ljubljančane.

Urukalo Jeseničane povedel v vodstvo
Železarji so drugo tretjino odprli s silovitim pritiskom, ki so ga v 28. minuti kronali z zadetkom za vodstvo. Žiga Urukalo je po levi strani prodrl v tretjino domačih, nato pa z diagonalnim strelom pod prečko matiral Usa. Podajalca še Mathieu Gagnon in Erik Pance.

Paradies izkoristil številčno premoč za 3:1
V 32. minuti sta si v lase skočila Glavič in Aleš Mušič, tako da sta morala oba na kazensko klop. Kapetan Olimpije je dobil še kazen igre. Železarji so imeli prednost igralca več na ledu, ki so jo izkoristili že po nekaj sekundah, ko je po podaji Erica Panceta iz bližine zadel Philippe Paradies za 3:1. V drugi tretjini streli 11:8 za domače.

"Blitzkrieg" Olimpije: Trije goli v dveh minutah
Olimpija je na začetku zadnje tretjine silovito odgovorila, saj je v dobrih dveh minutah zabila tri gole in napravila preobrat. Trener Jure Vnuk je očitno našel prave besede v garderobi, saj so njegovi izbranci prikazali popolnoma drugačen obraz in tudi brez dveh nosilcev igre (poleg kapetana Mušiča je bil kaznovan tudi Miha Zajc zaradi pretepa na tekmi s Cortino) prišle do pomembne zmage v boju za drugo mesto.

V 44. minuti je s strelom od daleč branilec Kristjan Čepon v drsalko zadel Nika Simšiča, plošček pa se je odbil v mrežo. Le minuto in 17 sekund zatem je Aljaž Chvatal sijajno zaključil protinapad zmajev, po levi strani je lepo prodrl Gal Koren. Piko na i "blitzkriegu" v dveh minutah in 28 sekundah je postavil Žiga Pešut, ki je pred vrati podstavil palico po strelu Janeza Orehka. Trener domačih Marcel Rodman je moral nalet zmajev prekiniti z minuto odmora.

Hokejisti Olimpije šestič zapored porazili Jesenice

Jalovi napadi Jeseničanov
Jeseničani so v nadaljevanju poskusili izenačiti, a jim ni uspelo. V zadnjih desetih minutah so imeli štiri minute igralca več na ledu (izklučena sta bila Chvatal in Vidmar), vendar je številčna prednost ostala neizkoriščena. Luka Kalan je imel izjemno priložnost, a se je izkazal odlični Us. V zadnji minuti je Rodman vzel Cliemieja iz vrat in poskusil s šestimi igralci. Tri sekunde pred koncem je usodo domačih z zadetkom v prazna vrata zapečatil Chvatal. Končno razmerje strelov je bil 32:28 za železarje.