Aleš Mušič je dosegel drugi zadetek v letošnji sezoni. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Ken Ograjenšek
Ken Ograjenšek je zadel vratnico devet minut pred koncem. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zmaji teden domačih tekem začeli s porazom

Za uvod napornega tedna so slovenski prvaki (brez poškodovanega Judda Blackwaterja in bolnega Žige Grahuta) še četrtič v tej sezoni izgubili z Dunajem. Razmerje v strelih na vrata je bilo 30:40.
Capitalsi precej boljši v uvodni tretjini
Že po 69 sekundah so gostje povedli, strelec je bil Ouellette, ki je z desne strani poslal plošček med nogama Jerryja Kuhna v mrežo. Tik pred koncem prve tretjine je po podaji Francoisa Fortierja sijajni Ouellette ostal sam pred Kuhnom in natančno zaključil hitro akcijo.

Olsson zadel ob "power playu"
V drugi tretjini je edini zadetek dosegel Marcus Olsson, ko so imeli Capitalsi v 37. minuti prednost igralca več. Izključen je bil Matevž Erman. Najlepšo priložnost za Olimpijo pa je zamudil Miha Verlič ob igralcu manj dve minuti pozneje, ko je meril tik ob vratnici.
Zmaje prebudil pretep Morencyja
Olimpija se je prebudila šele v zadnji tretjini, potem ko je moral Pascal Morency po pretepu z Benoitom Grattonom iz igre. Kanadčan je zvezdnika Dunaja poslal na tla, požel stoječe ovacije maloštevilnih gledalcev v Tivoliju in dal nov zagon ekipi. Kapetan Aleš Mušič je po lepi podaji Nicholasa Rossa v 46. minuti sam pridrsal pred vrata Dunaja in zadel prvič po uvodni tekmi sezone. Zeleno-beli so imeli ob zadetku igralca manj na ledu. V zadnjih minutah so se Ljubljančani prebudili. Ken Ograjenšek je v 51. minuti zadel prečko. Zadnjo priložnost za znižanje izida je zapravil Verlič, njegov strel iz bližine je ujel odlični vratar gostov Matthew Zaba.

Jan: Izkušeni gostje hitro izkoristili naše napake
"Imeli smo veliko priložnosti, a jih nismo izkoristili, na drugi strani pa je bil Dunaj zelo učinkovit. Hitro so izkoristili naše napake, imajo zelo izkušeno moštvo. Na Dunaju smo zdržali njihov uvodni pritisk, tokrat pa smo prehitro prejeli prvi gol. Mi nimamo ekipe, ki bi lahko dosegla veliko število zadetkov. Fantje so se borili po najboljših močeh, a to na koncu ni bilo dovolj. Nikoli nisem bil privrženec pretepov, a Morency nam je znova vlil dodatno energijo. Znižali smo malce prepozno," je srečanje ocenil Ivo Jan.

Strateg zeleno-belih ima zelo malo časa, saj že v torek sledi nova tekma proti Gradcu. "Ogledal sem si posnetke zadnjih tekem Gradca. V petek so doma premagali vodilni Salzburg z 2:1, nato pa izgubili proti rdečim bikom v gosteh z 0:3. Dobro jih poznam. Če bomo igrali tako kot na prvi tekmi novembra v Gradcu, ko smo izgubili z 1:2, imamo možnosti za zmago," je razmišljal Jan.

Pajiča ne bo v Tivoli
Trener Olimpije želi okrepiti moštvo pred januarskimi odločilnimi tekmami drugega dela. Roka Pajiča mu ni uspelo zvaniti v Ljubljano. "Pogovarjal sem z Rokom Pajičem, želel sem ga imeti v mošvu. Včeraj sem izvedel, da je odšel na preizkušnjo v Bolzano," je še dodal Jan.

Ta teden še tri tekme v Tivoliju
V torek v Tivoli prihaja Gradec, v petek Orli iz Znojma, v nedeljo pa Linz. Na tej tekmi bodo ob prvem domačem golu na ledeno ploskev znova poletele plišaste igrače - "Teddy bear toss".