Najslajši poraz v sezoni - po koncu tekme v dvorani Alberta Schultza so bili zeleno-beli nasmejani. Po finalu leta 2008 je šlo vse narobe, v letošnji sezoni pa so vendarle izpolnili zastavljeni cilj. Foto: Marko Kovič
Patrick Harand
Patrick Harand je zapečatil usodo železarjev 53 sekund pred koncem. Foto: Iztok Novak
Doug Nolan in Matthias Iberer
Doug Nolan in Matthias Iberer sta poskrbela za boksarski vložek, ki pa se je zelo hitro končal. Foto: Iztok Novak
Burke Henry
Burke Henry je načel mrežo Capitalsov. Foto: Marko Kovič
Frank Banham
Frank Banham je dosegel vodilni zadetek za Medveščak v Celovcu. Zagrebčani so že v končnici, v petek bodo gostili odpisano Sapo Fehervar. Ob morebitni zmagi in porazu Olimpije proti KAC-u bi napredovali celo na sedmo mesto. Foto: MMC RTV SLO

Jeseničani so se odlično borili, imeli precej več priložnosti, a v vratih Gradca je blestel Fabian Weinhandl. Ljubljančani so klonili na Dunaju, a se vseeno veselijo uvrstitve v končnico, ki se jim je izmaknila v zadnjih dveh letih. V petek morajo premagati KAC v Tivoliju za sedmo mesto, kar bi pomenilo, da se bodo v končnici srečali s Salzburgom. Tekmo v dvorani Alberta Schultza si je ogledal tudi ljubljanski župan Zoran Janković, ki je igralcem po tekmi v slačilnici čestital za uspeh.
Tičar le v vratnico
Michal Fikrt
se v jeseniških vratih prvič izkazal že v četrti minuti, ko je ubranil strel Stefanu Herzogu, ter po tem, ko je Quinn Hancock pred vrati ploščku spremenil smer. Po podaji Mitje Robarja se Marjan Manfreda osamljen ni najbolje znašel pred vrati Weinhandla. Jeseničani so bili nenevarni tudi ob prvi priložnosti z igralcem več. Najlepšo priložnost je v uvodni tretjini imel Rok Tičar, ko je že preigral vratarja Fabiana Weinhandla, nato pa z bekhend strelom s težkega položaja zadel vratnico.
Dvojni šok ob koncu 2. tretjine
V drugi tretjini je bilo najprej veliko izključitev, a mreži sta mirovali. Patrick Harand je zatresel mrežo, vendar je palico dvignil prek prečke, zato je glavni sodnik Thomas Berneker po ogledu posnetka zadetek razveljavil. V 38. minuti je po strelu Yannika Tremblaya odbiti plošček v mrežo potisnil Christoph Harand. Pol minute pred odmorom je spretni Mike Ouellette povišal na 0:2.
Le Bayrack ukanil Weinhandla
Fikrt je preprečil nov zadetek v 41. minuti, ko je ubranil strel Patricku Harandu, na drugi strani pa je Weinhandl ubranil dva strela Žige Jegliča. V 53. minuti sta si v lase skočila Matthias Iberer in Doug Nolan, ki sta prejela vsak po dve plus dve in 10 minut disciplinske kazni. Mike Bayrack je dosegel gol priključka v 54. minuti. Avstrijski vratar je nato zaustavil strel Klemna Pretnarja. Usodo železarjev je po uspešno izvedenem protinapadu zapečatil Patrick Harand po sijajni podaji Ouelletta.
"To je bila zaprta tekma, ne moremo predreti njihove obrambe. Težko je bilo priti do strela. Gradec je igral odlično, zelo disciplinirano. Nevaren bo tudi v končnici," je povedal Jeglič. Jeseničani bodo Ligo Ebel končali v petek v Beljak, nato pa se bodo pripravili na obrambo naslova državnega prvaka.

Dober začetek zeleno-belih
Zmaji že od decembra 2007 niso zmagali na Dunaju. Začeli so zelo dobro in že v peti minuti se je pred vratarjem Jürgenom Penkerjem znašel Anže Ropret, ki pa mu ga ni uspelo matirati. V 12. minuti je Penkerja z leve strani skorajda iz mrtvega kota presenetil branilec Burke Henry. Le 30 sekund pozneje je imel Žiga Pance priložnost za 2:0, a je vratar Capitalsov s skrajnimi močmi ubranil njegov strel. Gostitelji so že v 13. minuti izenačili prek Benoita Grattona, čeprav so Ljubljančani protestirali, da je bil storjen prekršek. Dunajčani pa so tako rekoč ob zvoku sirene z igralcem več tudi povedli, natančen je bil Rafael Rotter.

Na začetku druge tretjine sta brata Rodman zrežirala vodstvo s 3:1, zadel je Christian Doležal. Branilec Žiga Pavlin je znižal po podaji Mateja Hočevarja.

Marcel Rodman odločil tekmo
Zadnji del pa se je začel po ljubljanskih notah. Akcijo je začel John Hughes, ki je ušel prek celotnega igrišča, Šachl je nato nadaljeval, dokončal pa Žiga Pance in izenačil na 3:3. Toda zeleno-beli se niso prav dolgo veselili. Marcel Rodman je le 56 sekund pozneje Dunaj spet popeljal do vodstva. Izid 4:3 je ostal do konca tekme, čeprav so gostje še poskušali priti do izenačenja, Ropret je celo zadel vratnico, Higgins pa je v 56. minuti streljal čez gol. Zmaji so poskušali minuto in 12 sekund tudi brez vratarja Matije Pintariča, a se rezultat ni spremenil.