Olimpija je na 14 tekmah do zdaj zmagala samo dvakrat. Foto: Aleš Fevžer
Miha Verlič
Miha Verlič je ob koncu prve tretjine dosegel edini gol za Olimpijo. Foto: Aleš Fevžer
Visok poraz ljubljanskih hokejistov proti Beljaku

Spomnimo: Ljubljančani so konec septembra v Beljaku klonili z 8:0 in doživeli najvišji poraz v Ligi Ebel, kjer igrajo sedmo sezono.
McBride načel mrežo že v 43. sekundi
Če je Olimpija proti Innsbrucku tekmo začela odlično in jo odločila s štirimi zadetki v uvodnih desetih minutah, je tokrat nekaj podobnega naredil Beljak. Gostje na čelu s trenerjem Hannujem Järvenpääjem in še nekaj starimi znanci z ledu tivolske dvorane izpred nekaj sezon so že po šestih minutah vodili z 0:3, po enajstih pa z 0:4. Prvi napad tekmecev se je po napaki vratarja Jerryja Kuhna končal z zadetkom Brocka McBrida že v 43. sekundi.
Po tretjem golu je Kuhna zamenjal Aleš Sila, ki pa je tudi kmalu klonil. Ljubljančani so tik pred koncem prve tretjine nato znižali na 1:4 celo z dvema igralcema manj, ko je vratar Thomas Höneckl podal plošček na palico Mihi Verliču, a kaj, ko so še v isti minuti prejeli še peti zadetek.

V drugi in tretji tretjini 0:1
Nadaljevanje je bilo le za spoznanje boljše. Obramba sicer ni bila več tako prepišna, vseeno pa so Beljačani v 26. minuti vodstvo še povišali. Domačim navijačem so lahko zeleno-beli ponudili vsaj borbenost in pripravljenost braniti soigralce s pestmi, ko je bilo potrebno, toda rezultatskega učinka ni bilo.
Zadnji del je bil podoben: domači so se sicer trudili, imeli nekaj priložnosti, Jeff Ulmer je dvakrat zgrešil skoraj prazen gol, a plošček ni šel v mrežo, Beljak pa je s pol moči še povišal vodstvo za končnih 1:7. Zaradi poškodbe na sobotnem srečanju je tokrat manjkal Scott Howes. Naslednja tekma čaka Olimpijo v torek, ko se bo odpravila v Bolzano.