Andrej Hebar je dosegel že peti gol na 8. tekmi drugega dela Lige Ebel, a na žalost ljubljanskih navijačev je bilo to vse od napada "zmajev". Foto: Aleš Fevžer
Jerry Kuhn
Jerry Kuhn je v vratih opravil svoje in ubranil 33 strelov Čehov, a kaj ko so njegovi soigralci v napadu povsem zatajili. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Orli v Tivoliju boljši od zmajev

Ljubljančani so proti vodilnemu moštvu "spodnjega doma" odločno začeli in prevladovali. "Zeleno-beli" so v 12. minuti, ko je ob igralcu več z modre črte ustrelil branilec Igor Cvetek, po obrambi Ondreja Kacetla pa je odbitek v mrežo pospravil Andrej Hebar.

Vratar Kacetl uganka za Ljubljančane
A drugega gola ni bilo od nikoder, saj se je razbranil Ondrej Kacetl (30 obramb), zapravljene priložnosti pa so se maščevale sredi 2. tretjine, ko je bil zaradi spotikanja najprej izključen Brock McBride. Samo 10 sekund pred iztekom kazni je obleganje vrat Jerryja Kuhna končal branilec Lubomir Štach.

McBride tragični nedeljski junak
Druga nepotrebna napačna menjava je prinesla kazen Olimpiji, ki pa je kljub temu ob igralcu manj prišla do priložosti tekme - kazenskega strela. V ključni 35. minuti Brock McBride pri izidu 1:1 ni znal premagati Kacetla, samo nekaj sekund pozneje pa je padel usodni gol za 1:2, ko so "orli" še drugič izkoristili "power-play": po lepi kombinaciji je zadel branilec Martin Planek.

Tudi podvig v Salzburgu ne bo dovolj
V zaključku je bila Olimpija povsem brez ideje in ni znala ustvariti pravega pritiska na gostujoča vrata, ob tem pa sodniki niso več videli prekrškov Znojma, ki si je z zmago že zagotovil nastop v končnici. Olimpiji, ki je zdrsnila na 4. mesto spodnjega doma, niti zmagi na zadnjih dveh tekmah ne prinašata več končnice, saj je zdaj usoda v rokah preostalih, predvsem Salzburga, pri katerem bodo "zmaji" gostovali v torek.