Mike Smith je bil izbran za najboljšega igralca Phoenixa. Foto: Reuters
Shane Doan
Shane Doan je dosegel zadnji gol na tekmi v Glendalu v Arizoni. Foto: Reuters

Po zmagi na prvi tekmi seriji, ko so slavili šele po podaljšku, so Coyotes tokrat znova igrali odlično. Antoine Vermette, Radim Vrbata, Martin Hanzal in Shane Doan so vsi dosegli po gol in podajo.

Hokejisti Phoenixa so na vrata Pekke Rinneja sprožili 39 strelov. Na šestih tekmah letos so finskega vratarja Kojoti premagali že 21-krat. "To je bila naša najboljša tekma v končnici," je po koncu povedal Taylor Pyatt, ki je zadel za 4:2. Zmago je v četrti minuti zadnje tretjine z zadetkom potrdil Doan, ki je podal za gol Pyatta.

Flyersi povedli v seriji
Briere je odločilni zadetek za zmago Philadelphie dosegel v peti minuti podaljška. Napadalec Flyersov je zadel z močnim strelom po podaji Jakuba Voračka, ki je priboril plošček ob ogradi. James van Riemsdyk je bil dobro postavljen pred vrati in je ravno dovolj zakril pogled vratarju Martinu Brodeurju, da mu ni uspelo ustaviti strela Briera, ki bi tekmo lahko odločil že dobri dve minuti prej, a je posnetek pokazal, da je ploščico v mrežo potisnil z drsalko.

Briere je tudi prvi gol Flyersov na tekmi. Povedel je sicer New Jersey prek Zacha Parisa, podaljšek pa je osem minut in pol pred koncem izsilil Petr Sykora. "Po navadi se v garderobi pred podaljškom dogovoriš, da če je le priložnost, vsakič ustreliš proti vratom," je povedal Briere.

VZHOD, konferenčni polfinale, nedelja
PHILADELPHIA/5
- NEW JERSEY/6 - 1:0
4:3 (0:1, 2:1, 1:1) - v podaljšku
Briere 29., 65., van Riemsdyk 29., Giroux 50.; Parise 4., Zajac 34., Sykora 52.
Obrambe: Brizgalov 23; Brodeur 32.

Ponedeljek:
NY RANGERS (1) - WASHINGTON (7) - 1:0

ZAHOD, konferenčni polfinale
PHOENIX (3) - NASHVILLE (4) - 1:0
5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Vermette 9., Hanzal 24., Vrbata 28., Pyatt 32., Doan 44.; A. Kosticin 18., Hornqvist 32., Suter 41.
Obrambe: Smith 30; Rinne 34.

Ponedeljek:
ST. LOUIS (2) - LOS ANGELES (8) - 0:1

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.