Jeff Carter je na zadnjih 17 tekmah dosegel deset golov in 14 podaj. Foto: Reuters

Vemo, kaj nas čaka in za kaj se borimo. Veliko nas je že bilo v takih situacijah in treba se je opreti na te izkušnje. Vsaka sezona je svoja zgodba in nekako unikatna. Do konca bo napeto in malenkosti bodo odločile, a sem samozavesten in verjamem v to ekipo. Prepričani smo, da nam bo uspelo.

Alec Martinez
Winnipeg je glavni tekmec Los Angelesa. Takole so se Jets veselili po enem izmed dveh golova Leeja Stempniaka. Foto: Reuters
Naslednji tekmec Los Angelesa je Vancouver. Tekma bo v ponedeljek. Foto: Reuters

Do konca so še štiri tekme, korak s Kralji pa drži Winnipeg, ki ima enako število točk, tokrat pa je s 5:4 premagal Vancouver. Lee Stempniak je dal dva gola. Do konca rednega dela bo Los Angeles gostoval še v Vancouvru, Edmontonu, Calgaryju ter gostil San Jose. Po zmagi Jetsev je Colorado že pred tekmo izgubil možnosti za preboj med osem najboljših.

Branilci naslova so povedli ob koncu 14. minute, ko je Jeff Carter v nevtralni tretjini prestregel ploščico, zadrsal v napad in močno streljal. Semjon Varlamov je strel ubranil, a je odbito ploščico za njegov hrbet pospravil Dwight King. Gostje so uspešno začeli drugo tretjino. Po napadu Kraljev so hokejisti Colorada krenili v protinapad. Lepo sta kombinirala Alex Tanguay in Gabriel Landeskog, ki je z zvitim strelom nekoliko presenetil Jonathana Quicka. Domači vratar ni ujel ploščka, Ryan O'Reilly pa je bil pred vrati najbolj spreten in ga je spravil v mrežo.

Kopitar podal za tretji zadetek
Čez dobrih osem minut so Kingsi znova vodili. Carter je podal z modre črte, s pomočjo Tylerja Toffolija je ploščica na desni prišla do Aleca Martineza, ki je močno sprožil. Branilec Los Angelesa je že dvignil roke, toda zadetek je preprečil okvir vrat. Vendarle je tudi odbita ploščica prišla nazaj do Martineza, ki pa je drugič le zadel. Slabi dve minuti pred koncem je končni izid postavil Marian Gaborik. Akcijo je začel Robyn Regehr, a plošček takoj prepustil Anžetu Kopitarju, ki je s podajo v protinapad poslal Gaborika, slovaški napadalec pa je z natančnim strelom matiral Varlamova.

Kralji, ki so sprožili 26 strelov, so bili odlični v obrambi, saj so gostom dopustili le deset poskusov. S tem so tudi izenačili rekord franšize in rekord letošnje sezone. Le deset strelov so v tej sezoni sprožili še hokejisti Buffala, ki jim je ta neslavni dosežek uspel dvakrat. Na tekmi je bila le ena izključitev. Za dve minuti je moral na kazensko klop Justin Williams.