Pascal Morency je potrdil zmago Olimpije na začetku zadnje tretjine. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Zmaji so povedli že v 34. sekundi, ko je bil natančen kapetan Aleš Mušič. Izbranci Gorazda Drinovca so se pred 250 gledalci odlično upirali favoritom za naslov prvaka. V drugi tretjini so imeli celo prednost dveh igralcev več, a jim ni uspelo izenačiti. Kazen je prišla v 36. minuti, ko je na 0:2 povišal Igor Cvetek.

Na začetku zadnje tretjine je imela Olimpija igralca več, zmagovalca pa je dokončno odločil Pascal Morency. Častni zadetek za Kranjčane je prispeval Žan Zupan v 49. minuti.
Bizalj odločil v Zalogu
Tekma v Zalogu je bila napeta od začetka do konca, ekipi sta si po želji po čim ugodnejšem rezultatu tudi prislužili kar nekaj izključitev. V prvi tretjini se mreži nista zatresli, v drugi pa so ritem narekovali gostje, ki so v 21. minuti prek Petra Bizalja prišli do vodstva. A na izenačenje ni bilo treba čakati dolgo, dve minuti zatem je bil uspešen Enes Gorše. Na 1:2 je povišal Miha Brus, v 36. minuti pa je bil še drugič natančen Bizalj. V zadnjem delu igre so se domači igralci podali v lov na izenačenje, vendar pa do konca 60 minut uspeli le znižati rezultat, drugi gol za Slavijo je dosegel Rok Peterca.
Liga Ebel sedma v Evropi po gledanosti, med klubi prvi Bern
Mednarodna hokejska zveza je sporočila najnovejše podatke o gledanosti hokejskih lig v Evropi. Razširjeno avstrijsko prvenstvo, Liga Ebel, v kateri nastopa tudi Telemach Olimpija, je na sedmem mestu, v povprečju si tekme ogleda 2.953 gledalcev. Največ navijačev, 6.872 na tekmo, privabi švicarska prva liga.

Po številu gledalcev med klubi ima v Evropi že dolgo nesporno prvo mesto švicarski Bern. Tudi 13. leto zapored so navijači tega kluba poskrbeli za največji povprečni obisk v sezoni, tokrat je številka 16.347 na tekmo, Švicarji pa so tako še za malenkost popravili lansko rekordno številko (16.330). To pomeni, da ima Bern v povprečju svojo dvorano zasedeno kar 95,32-odstotno. Sledita mu Eisbären Berlin (12.738) in SKA St. Peterburg (12.133), na 16. mestu je zagrebški Medveščak, ki je letos prestopil v rusko Ligo KHL, s 7.828 gledalci.

Med člani Lige Ebel je najvišje Dunaj na 62. mestu (4.846), med prvo stoterico so še celovški KAC (3.971), Linz (3.865) in beljaški VSV (3.555).

Pri ligah so prvi Švicarji s povprečjem 6.872 gledalcev na tekmo, druga je nemška Liga DEL s 6.343, tretja elitna švedska liga s 5.978 gledalci, v prvi šesterici pa so še ruska KHL (5.812), finska prva liga (4.974) in češka ekstraliga (4.948).