Jerry Kuhn je v dveh tretjinah moral z mreže pobrati kar sedem ploščkov, nato pa ga je zamenjal Matic Boh. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Matej Hočevar in Daniel Oberkofler
Daniel Oberkofler je v 18. minuti povišal na 3:1. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Scott Freeman
Scott Freeman je dosegel tretji zadetek za zeleno-bele. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Črna krila, ki so v petek doma izgubila v ponovitvi lanskega finala proti KAC-u (1:2), so bila za razred boljša. Razmerje v strelih je bilo kar 47:24. Ljubljančani so po dveh odigranih krogih na zadnjem mestu Lige Ebel.
Zmaji so igrali v enaki postavi kot v četrtek. Doma so ostali Igor Cvetek, Sergej Smirnov, Ken Ograjenšek in Gregor Režek.
Spodbuden začetek Olimpije
Zeleno-beli so začeli zelo dobro, povedli so v 5. minuti, ko je bil ob prednosti igralca več z bližine natančen Jaka Ankerst. Dobro minuto pozneje so gostje krenili v hiter protinapad s tremi proti enemu, toda strel Mihe Pesjaka je nekdanji vratar zmajev Alex Westlund zaustavil.
Preobrat v treh minutah
Gostitelji so izenačili v 15. minuti, ko je zadel Brett Engelhardt, le 39 sekund zatem je Robert Lukas z modre črte poskrbel za hiter preobrat. Na 3:1 je z bližine povišal Daniel Oberkofler v 18. minuti.

Številne kazni usodne za zmaje
Na začetku druge tretjine je bil na kazenski klopi Patrick Coulombe, Pat Leahy pa je povišal na 4:1. Po pol ure igre je isti igralec znova izkoristil "power play". Igra Olimpije je popolnoma razpadla, na kazensko klop sta morala Damjan Dervarič in Scott Freeman, z dvema igralcema več je zadel Andrew Hedlund. V 33. minuti je Fabian Scholz povišal že na 7:1 in 3.750 gledalcev v razprodani dvorani je bilo navdušenih. Anže Ropret je dve minuti pred koncem zadnje tretjine znižal na 7:2.

Boh zamenjal Kuhna
Heikki Mälkiä
je na začetku zadnje tretjine v vrata postavil Matica Boha. Freeman je v 46. minuti omilil poraz zeleno-belih.
Gračnar junak v Zagrebu
V petek jih čaka spektakel v Pulju proti Medveščaku, ki je v polnem Domu športov izgubil proti Salzburgu z 1:2 po kazenskih strelih. Blestel je vratar rdečih bikov Luka Gračnar, ki je obranil vse štiri kazenske strele Zagrebčanov.

2. krog:
LINZ - TELEMACH OLIMPIJA
7:3 (3:1, 4:1, 0:1)
3.750; Engelhardt 15., R. Lukas 16., Oberkofler 18., Leahy 22., 31., Hedlund 33., Scholz 34.; Ankerst 5., Ropret 38., Freeman 46.

SAPA FEHERVAR 2 0 0 2 -4 0
TELEMACH OLIMPIJA 2 0 0 2 -7 0 * - poraz po podaljšku oz. kazenskih strelih prinaša eno točko