Potem ko v prvi polovici tekme ni bilo zadetkov, je Kristjan Čepon zadel v 32. minuti in za Olimpijo je bilo vse lažje. Foto: www.alesfevzer.com

V prvi tretjini ni bilo zadetkov. Kristjan Čepon je Olimpijo po podaji Črta Snoja popeljal v vodstvo v 32. minuti. Dobri dve minuti pozneje je na 2:0 povišal Matic Kralj (podajalec Andrej Hebar), v 47. minuti pa je končni izid postavil Črt Snoj. Razmerje v strelih je bilo 40:29 v korist SŽ-ja Olimpije, ki bo naslednjo tekmo odigrala v sredo, ko bo gostila Vipiteno.

Prvi poraz železarjev po rednem delu
SIJ Acroni Jesenice so na gostovanju pri Gardeni že vodile z 2:0, na koncu pa so klonile s 3:2. Jeseničani, ki so v Alpski ligi prekinili niz desetih zmag, so povedli že po 22 sekundah, ko je zadel Blaž Tomaževič. Luka Kalan je v 34. minuti podvojil prednost, v naslednji minuti pa je Gabriel Vinatzer zaostanek domačih znižal. Fabio Kostner je v 39. minuti poskrbel za izenačenje na 2:2, za popoln preobrat in vodstvo s 3:2 pa Jere Ölander v 44. minuti.
Težko opišem, kje se skriva razlog za tak padec v naši igri. Hitro smo povedli, potem pa se je kar naenkrat zgodil padec koncentracije v obrambi, imeli smo tudi kar nekaj priložnosti za zadetek, ki pa nismo izkoristili. Ta tekma je bila dokaz, da so ekipe dokaj enakovredne, da lahko premagamo vsakogar, prav tako pa lahko proti vsakomur izgubimo,” je povedal branilec David Planko.

Gorenjce, ki kljub porazu ostajajo trdno v vrhu lestvice, naslednja preizkušnja čaka v sredo, ko bodo gostili Fasso.