Žan Us je imel veliko dela na uvodni finalni tekmi. Pri obeh zadetkih ni imel nobene možnosti. Foto: www.alesfevzer.com

Olimpija je imela v četrtfinalu veliko dela z Rittnom, napredovala je po šestih tekmah. V polfinalu je pometla z Lustenauom s 3:0 v zmagah. Jure Vnuk je imel na voljo popolno zasedbo, po poškodbi ramena se je vrnil tudi Miha Zajc.

V uvodni tretjini so imeli rahlo pobudo gostitelji. Vroče pred vrati Žana Usa je bilo predvsem v 9. minuti, ko je bil izključen Mark Čepon. Razmerje v strelih na vrata je bilo 5:5, priložnosti je bilo malo.

Gander zadel ob prednosti igralca več
V 26. minuti je moral na kazensko klop Luka Zorko. Po osmih sekundah "power playa" je z močnim strelom z modre črte zadel Markus Gander. Veliko napako so si zmaji privoščili v 32. minuti, ko so imeli na ledu preveč igralcev. Gal Koren je odslužil dvominutno kazen. Ko se je vrnil na ledeno ploskev, je Max Oberrauch povišal na 2:0, potem ko so Italijani dolgo oblegali vrata. Raphael Andergassen ga je lepo zaposlil z leve strani. Gostitelji so imeli več strelov (13:8).

Zmaji so že presegli zastavljeni cilj v Alpski ligi, v finalu pa jih čaka zelo težka naloga. Po koncu finala je na sporedu še finale državnega prvenstva proti Jeseničanom. Foto: BoBo

Furlong zbral 25 obramb
V zadnji tretjini so Ljubljančani poskušali znižati, a je bil odlični vratar Colin Furlong vedno na pravem mestu. 46 sekund pred koncem je Us zapustil vrata, poskus s šestimi v polju pa ni bil uspešen, saj je Gander zatresel mrežo prek celotnega igrišča. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 29:25.

V petek imajo zmaji prvi popravni izpit na Rienzstadionu. V nedeljo in ponedeljek sledita dve tekmi v dvorani Tivoli.

Volkovi iz Brunica ostajajo nerešljiva uganka
Pustertal je edina ekipa, ki je Ljubljančanom v letošnji sezoni ni uspelo premagati. Prva tekma rednega dela je bila že septembra, ko so gostitelji zmagali s 4:1. V Tivoliju je bilo 12. januarja zelo napeto. 57 sekund pred koncem rednega dela je Teemu Virtala izenačil, potem ko so Italijani že vzeli Furlonga iz vrat.

Izbranci Petrija Mattile igrajo zelo disciplinirano, imajo malo izključitev. Vratar Furlong je bil najzaslužnejši za zmago v polfinalni seriji nad Jeseničani s 3:2 v zmagah. Pustertal je napredoval po petih izenačenih srečanjih, trikrat je odločal podaljšek, dvakrat pa je odločilni gol padel v zadnji minuti.