Jonathan Quick ima slabe spomine na San Jose, saj so ga Sharksi v minuli končnici pošteno
Jonathan Quick ima slabe spomine na San Jose, saj so ga Sharksi v minuli končnici pošteno "nastreljali". Za izpad z 2:4 v zmagah se je "Quickie" malce odkupil s prvim "shutoutom" Los Angelesa proti San Joseju po skoraj 10 letih. Foto: Reuters
Jordin Tootoo, Nick Spaling in Craig Smith (Nashville Predators)
Plenilci iz Nashvilla so po štirih porazih prišli do zmage v Edmontonu, kjer je zmagoviti gol po podajah Jordina Tootooja in Craiga Smitha dosegel Nick Spaling. Foto: Reuters

25-letnik iz Connecticuta je četrtič letos ohranil mrežo nedotaknjeno, s čimer v tej kategoriji vodi v vsej ligi, in skupno 18. v karieri. Na drugi strani Kingsi v napadu še zdaleč niso blesteli, a jim je vseeno iz 33 strelov uspelo dvakrat premagati Anttija Niemija. Najprej je v 9. minuti Ethan Moreau presenetil Finca s strelom globoko iz strani in tako dosegel šele prvi gol v dresu Los Angelesa. V 25. minuti so gostitelji ob igri 4 na 4 podvojili vodstvo: Simon Gagne je obkrožil gol in pred njim našel Mika Richardsa, ki je na zadnjih 10 tekmah zabil že deveti gol. Preostanek tekme je minil v znamenju Quicka, ki je ukrotil vse nalete Morskih psov.

Premešani napadi niso "odprli" Kopija
Anže Kopitar
je medtem v manjši strelski krizi, saj je že na tretji zaporedni tekmi ostal brez točke. V dobrih 23 minutah igre je sprožil le en strel v okvir vrat, zato pa je imel 3 nalete in odvzete ploščke ter je dobil 10 od 17 "bulijev", pri tem pa na ledu prebil daleč največ časa od domačih napadalcev. Trener LAK-a Terry Murray je pred tekmo sicer temeljito premešal napadalne trojke, "Kopi" je tako večino časa igral s kapetanom Dustinom Brownom in Trentom Hunterjem.

Minnesoti zahodno, Dallasu pacifiško vodstvo
Los Angeles je skočil na 2. mesto Pacifiške divizije in prehitel severnokalifornijske tekmece, ki imajo točko manj, a tudi kar tri odigrane tekme manj. V Pacifiku sicer znova vodi Dallas, ki je v gosteh ugnal Colorado s 3:1. Na vrhu Zahodne konference se je medtem znova povzpela Minnesota, ki je doma s 3:1 odpravila Tampo Bay, na preostali tekmi pa je Nashville prekinil niz štirih porazov in z 2:1 premagal Edmonton.