Henrik Lundqvist je dolgo držal Rangerse v igri, na koncu pa postal veliki junak Zimske klasike 2012. Foto: Reuters
Brad Richards (New York Rangers)
NY Rangersi so poleti ujeli največjo "ribo" med prostimi igralci Brada Richardsa, ki je zdaj odločil najpomembnejšo tekmo rednega dela sezone v Ligi NHL. Foto: Reuters
Danny Briere (Philadelphia Flyers) - Henrik Lundqvist (New York Rangers)
Ključni trenutek 19,6 sekunde pred koncem rednega dela, ko je Lundqvist ubranil kazenski strel Brierja za izenačenje in podaljšek. Foto: Reuters
Henrik Lundqvist (New York Rangers) - Claude Giroux (Philadelphia Flyers)
Claude Giroux je z 18. golom dosegel 46. točko sezone in se je na 1. mestu lestvice strelcev izenačil s Henrikom Sedinom. Foto: Reuters

Najpomembnejša tekma rednega dela Lige NHL je pred 46.967 gledalci potekal na bejzbolskem stadionu Philadelphia Philliesov. Letalci so na začetku 2. tretjine z dvema goloma v razmiku 2 minut povedli z 2:0. Najprej je prvi gol v NHL-u dosegel Brayden Schenn, nato pa je zadel še najučinkovitejši igralec lige Claude Giroux. A gostje so že čez pol minute odgovorili z golom Mika Ruppa.

Richards strelec zmagovitega gola
Igralec, ki bolj slovi po trdih pesteh, je na uvodu zadnje tretjine tudi izenačil, pri čemer je del krivde za gol šlo na račun vratarja Sergeja Bobrovskega (30 obramb). Tri minute kasneje je bučno občinstvo videlo zmagovito akcijo Ryan Callahan je s podajo za hrbtom pred golom našel Brandona Dubinskyja, po strelu pa je odbitek na drugi strani vrat prišel do osamljenega Brada Richardsa, ki je izkoristil ponujeno priložnost z obema rokama.

Lundqvist preprečil podaljšek
V zaključku je Philadelphia poskusila brez vratarja, kar jim je v divjem jurišu prineslo kazenski strel, saj je Ryan McDonaugh z roko zaustavljal plošček tik pred golsko črto. Odgovornost je prevzel Danny Briere, a se je vnovič v vratih Newyorčanov izkazal Henrik Lundqvist (34 obramb).

Zmaga na prestižni novoletni tekmi je Rangersom prinesla utrditev v vodstvu Vzhodne konference, poleg tega pa so v Atlantski diviziji Flyersom pobegnili na 4 točke prednosti.

Varlamov ustavil Kralje
Los Angeles Anžeta Kopitarja je doživel poraz po kazenskih strelih proti Coloradu (1:2). Kopitar je igral več kot 23 minut in podal pri edinem zadetku Kraljev, ki ga je v 22. minuti dosegel kapetan Dustin Brown. Kopitar je sicer proti vratom Colorada sprožil pet strelov, izvedel tudi kazenski strel, a bil tako kot njegova soigralca Jarret Stoll in Brown neuspešen. Tekmo je odločil Milan Hejduk, ki je zadel že v prvi seriji izvajanja kazenskih strelov. Junak tekme je bil vratar gostov Semjon Varlamov z 31 obrambami. Pod vodstvo novega trenerja Darryla Sutterje je izkupiček LA-ja: 4-0-3.

Kopitar ne ve zakaj ni streljal
"Vratarja sta res imela svoj večer. Sami smo izpeljali kar precej lepih napadov, imeli nekaj lepih priložnosti za zadetek, toda nismo jih znali izkoristiti. To nas je na koncu stalo zmage. Večkrat smo se znašli v napadu z dvema proti enemu, tudi sam sem imel v podaljšku priložnost in še zdaj ne vem, zakaj nisem streljal. Moral bi, potem bi se lahko kaj dobrega zgodilo za nas," je po tekmi povedal Kopitar.