Winnipeg je po selitvi iz Atlante prvič zmagal, vseeno pa Jetse čaka zahtevno delo, da ovržejo napovedi, da bodo krojili dno Vzhodne konference. Foto: Reuters
Winnipeg
Sidney Crosby je začel trenirati brez omejitev in bi bil lahko pripravljen za igro že v dveh tednih. Foto: Reuters
Vratar James Reimer (Toronto) in David Jones (Colorado)
David Jones je najprej pokril vratarja Reimerja ob golu Milana Hejduka za 2:1, nato pa v podaljšku zabil že svoj četrti gol sezone. Foto: Reuters
Ryan Smyth (Edmonton Oilers)
Edmonton je Nashville premagal s 3:1 po zaslugi treh golov v 3. tretjini. Zmagoviti gol je v 48. minuti zabil "izgubljeni sin" Ryan Smyth, ki se je poleti vrnil iz Los Angelesa. Foto: Reuters

Dvorana MTS Center je eksplodirala od navdušenja že po pičlih 6 sekundah, ko je podaji Aleskandra Burmistrova in Nika Antropova v zadetek spremenil Kyle Wellwood. Reaktivna letala oz. Reaktivci so vodstvo podvojili, ko je razpoloženi ruski mladenič Burmistrov lepo našel Tannerja Glassa.

Pittsburgh brez superzvezdniškega dvojca
Pingvini so veljali za favorite srečanja, a so v provinco Manitobo pripotovali izredno oslabljeni, saj je Jevgenij Malkin ostal doma zaradi bolečin v kolenu. Pensom je v tolažbo, da je Sidney Crosby 10 mesecev po pretresu možganov le začel trenirati v polnem obsegu in naj bi se vrnil v nekaj tednih. Ob koncu 2. tretjine je Zbynek Michalek znižal na 2:1, a morebitno izenačenje je preprečil razpoloženi vratar Ondrej Pavelec (28 obramb).

Neustavljivi Plaz do 5. zaporedne zmage
Medtem je malce popustila evforija v Torontu, kjer so Maple Leafsi doživeli prvi poraz sezone, a to šele v podaljšku. Napadalec Colorada David Jones je po 70 sekundah dodatka izkoristil odbitek od vratarja Jamesa Reimerja in umirjeno zadel za 3:2 in že peto zaporedno zmago Plazu v gosteh. Colorado je prvi prišel do 10 točk in trenutno celo vodi v Ligi NHL.

Tampa Bay je neuspešno odprla sezono na domačem ledu - Strele so s 4:7 izgubile proti Panterjem. Florida je bila na floridskem obračunu boljša že v soboto (3:2 po kazenskih strelih), tokrat pa so "mačke" blestele pri posebnih postavitvah: pet golov so dosegli ob številčni premoči, enega pa ob igralcu manj, kar je tudi klubski rekord. V kalifornijskem srečanju med San Josejem in Anaheimom (2:3) je bil mož odločitve Corey Perry, "finski blisk" Teemu Selanne pa je prispeval prva dva gola za Racmane.

V noči na sredo bo v Ligi NHL deset tekem, Los Angeles Anžeta Kopitarja pa bo na prvi pravi domači tekmi gostil St. Louis.