Luka Gračnar je uspešno krotil Olimpijine napadalce. Foto: Aleš Fevžer
Ken Ograjenšek
Ken Ograjenšek je zmaje v prvi tretjini povedel v vodstvo. Foto: Marko Kovič
Rdeči biki Tivoli zapustili z zmago

A zeleno-beli so bili tokrat več kot suveren nasprotnik, po odlični igri dobili prvo tretjino in imeli še v tretji tretjini aktiven izid po izenačenju Gregorja Koblarja na 2:2, nato pa sta jih v razmiku dveh minut na sredini zadnje tretjine s sijajnima streloma pokopala Brian Fahey in Daniel Welser.

Sila polovil 39 strelov, Gračnar 22
Olimpija je tako pred vodilnim moštvom lige klonila še četrtič v sezoni in po dveh zmagah sredi tedna proti Sapi zdaj dvakrat zapored izgubila. Naslednja tekma jih čaka v torek v gosteh ravno pri Sapi. Salzburg je v Ligi Ebel zmagal že enajstič zapored. Prednost pred Jerryjem Kuhnom je v domačih vratih tokrat dobil Aleš Sila, slovenski vratarski obračun v Tivoliju pa se je razpletel takole: Luka Gračnar je imel v vratih Salzburga ob 24 strelih 92-odstotno uspešnost, Sila pa ob kar 43 strelih 91-odstotno.

Odličen začetek Olimpije kronal Ograjenšek
Gostitelji so bili v prvi tretjini odličen nasprotnik favoriziranih gostov in so prevladovali na ledu. Dobro igro je kronal Ken Ograjenšek v deveti minuti, potem ko mu je lepo izza gola podal Miha Verlič. V drugi tretjini je Olimpija nadaljevala agresivno igro, a jih je z dvojčkom v 32. in v 39. minuti presekal Joe Motzko. Naprej je zadel z lepim diagonalnim strelom po podaji Marka Cullna, nato pa še kaznoval izgubljen plošček zmajev v nevtralni tretjini in premagal Silo s strelom med nogama.

Fahey in Welser odgovorila na izenačenje Koblarja
Zmaji so izid poravnali v 44. minuti, ko je Koblar odbitek po strelu Žige Pešuta z desne strani pospravil v Gračnarjev gol. Olimpija si je obetala napeto končnico, a sta stvari na svoje mesto z natančnima streloma postavila Fahey in Welser v 48. in 49. minuti. Zmaji so do najlepše priložnosti za znižanje zaostanka prišli v 53. minuti, a je Ograjenšek zadel le vratnico.