Odločilni gol je zabil Marcel Rodman (levo). Foto: Reuters
Slovenija
Slovenija je v četrtek izgubila z Avstrijo, tokrat pa je ugnala Slovaško. Foto: www.alesfevzer.com

Tako Slovenci kot tudi Slovaki niso igrali v najmočnejši postavi. Bolje je začela Slovaška, ki je po prvi tretjini vodila z 2:0. Slovenska vrata je branil Luka Gračnar.

Slovenci so znižali zaostanek v 31. minuti, ko je po samostojnem prodoru zadel Rok Tičar. Slovenija je imela do konca tretjine premoč, vendar ni uspela matirati Denisa Godle.

Tako je bilo vse do 47. minute, ko je Tičar prodrl po levi strani, nato pa podal na desno, kjer je bil na pravem mestu David Rodman za 2:2. Pet minut kasneje je za popoln preobrat Slovenije po podaji kapetana Tomaža Razingarja zadel Žiga Pance (52.).

Kopitar ponosen na zmago po 0:2
"Začetek je bil pod vtisom včerajšnje tekme ... nihče si ni zaupal, nekaj priložnosti smo imeli že v prvi tretjini, pa nismo dali gola. Včasih je pač treba malo skrajšati klop, da nekateri igrajo več. A bolj kot na vse drugo sem ponosen na to, da po 0:2 zmagaš. Ti Slovaki niso slabi, mi pa smo lepo obrnili tekmo,"
je dvoboj ocenil selektor Matjaž Kopitar.

Slovenci bodo turnir na Dunaju končali v soboto, ko se bodo pomerili z Italijo.