Boštjan Goličič je izenačil na 1:1, nato pa imel v podaljšku še veliko priložnost za odločilni gol, a je danski vratar ubranil njegov poskus. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Matija Pintarič
Matija Pintarič je ustavil 43 strelov. Foto: MMC RTV SLO

Danci so imeli veliko premoč (končno razmerje strelov 44:25), ki so jo prvič kronali v 8. minuti, ko je Matijo Pintariča po veliki napaki slovenske obrambe matiral Stefan Lassen, kar je bil tudi izid prve tretjine.

Varovanci Matjaža Kopitarja so izenačili v 30. minuti. Ob prednosti dveh igralcev več je zadel Boštjan Goličič. Mreži se do konca rednega dela nista več zatresli.

Madsen odločil tekmo
Ker tudi v podaljšku ni bilo zadetkov, so odločali kazenski streli, kjer so daljši konec potegnili Danci. Edini zadetek je dosegel Morten Madsen, medtem ko so na slovenski strani Anže Kopitar, Luka Bašič in Žiga Jeglič zapravili kazenske strele.

Selektor Matjaž Kopitar se je odločil, da bo za tekmo z Danci nekoliko premešal svoje postave. Slovenija je tako nastopila v naslednji postavi: Gregorc - Pavlin, Tavželj - Podlipnik, Milovanovič- Selan, Sušanj - Magovac (branilski pari) in A. Kopitar - G. Kopitar - Leber, Goličič - Jeglič - Bašič, Berčič - Kuralt - Kralj, Sodja - Snoj - Dolinšek (napadalne trojke).

Slovenija bo v zadnji tekmi turnirja v soboto ob 15.00 igrala z Latvijo.