Tudi drugi zadetek Slovenije na tem prvenstvu je dosegel Anže Kopitar. Foto: EPA
Keith Ballard, Anže Kopitar
Branilec Keith Ballard je takole naletel na Kopitarja in si prislužil 2 + 10 minut kazni. Foto: EPA
Jakob Milovanovič, Zach Parise
Jakob Milovanovič je Američanom poklonil prvi zadetek. Foto: EPA
Aleš Kranjc in David Booth
David Booth (na tleh) je dosegel četrti gol za Američane. Foto: EPA
Oglejte si gole s tekme ZDA - Slovenija

Mladi igralci ZDA niso sprožili toliko strelov proti vratarju Robertu Kristanu kot Kanadčani, a so bili vse do konca srečanja zelo motivirani. Na koncu je bilo razmerje v strelih na gol 37:12. Rise čaka v noči s torka na sredo ključna tekma v skupini B proti Latviji, ki je prav tako doživela dva gladka poraza.

Hitri izključitvi Američanov vlili upanje
V tretji minuti je bil zaradi visoke palice izključen kapetan ZDA Jeff Halpern, z bližine pa je zapretil Egon Murič. Tudi ob drugi kazni na tekmi (Matt Greene) je Slovencem uspelo pošteno pritisniti proti vratom Tima Thomasa. Na drugi strani je Robert Kristan znova dokazal, da je v življenjski formi.

Milovanovič podaril zadetek Američanom
V 11. minuti je bil izključen Damjan Dervarič, Jakob Milovanovič pa je zelo nespretno podal plošček naravnost na palico Dustina Browna. Glavni zvezdnik Američanov Patrick Kane je sprejel Brownovo podajo in plošček prek ramena nemočnega Kristana poslal v mrežo. Risi so ob izteku 14. minute zapretili, v protinapadu je streljal Rok Pajič, a je bil Thomas na mestu.

Ballard pokosil Kopitarja
Kopitar (zasluženo je bil izbran za igralca tekme v slovenski izbrani vrsti) je kar nekajkrat lepo preigral Američane in v 19. minuti je branilcu Keithu Ballardu prekipelo. Na najboljšega slovenskega hokejista je grobo naletel s palico in si prislužil 2 + 10 minut kazni, "Kopy" jo je na srečo odnesel le z nekaj modricami.

Dva Kesslova gola ob "power playu"
V drugem delu igre so Američani še odločneje pritisnili proti vratom Kristana. V 26. minuti je bil že drugič na tekmi izključen Dejan Varl. Jason Pominville in James Wisniewski sta podala do Phila Kessla, ki je povišal na 2:0. ZDA so imele vse večjo premoč. V 33. minuti je moral na klop za kaznovane Uroš Vidmar in le 31 sekund so potrebovali Američani za tretji zadetek. Peter Mueller in Paul Martin sta podala do Kessla, ki je krenil proti vratom. Ob neodločnih slovenskih branilcih je ustrelil v bližnji kot in plošček se je od vratnice odbil za hrbet Kristana.

Kopitar osmešil okamenelega Thomasa
Ko je že kazalo, da bodo Američani napolnili mrežo risov, je na prizorišče stopil Kopitar. Tomaž Razingar mu je podal plošček na levo stran, zvezdnik Los Angeles Kingsov pa je s težkega kota z izjemnim strelom ukanil nezbranega Thomasa. Prava mojstrovina velemojstra ledenih ploskev!

Hat-trick sijajnega Kessla
V zadnji tretjini je najprej Patrick O'Sullivan zadel okvir vrat. Bolj natančen je bil v 45. minuti David Booth. V 46. minuti je sprejel podajo Halperna in spretno poslal plošček mimo Kristana. Pritisk ZDA se je znova povečal. Branilec Tom Gilbert je v 49. minuti s silovitim strelom zadel vratnico. V naslednji akciji je Kessel po O'Sullivanovi lepi podaji povišal na 5:1. Ob izključitvi Leeja Stempniaka v 52. minuti je dve priložnosti zapravil Gregor Polončič. V zadnjih minutah sta obe ekipi le še čakali na pisk sirene.

Kanadčani nadigrali Latvijce
Moč Kanade, ki je v petek s 5:1 ugnala Slovenijo, je v prvi nedeljski tekmi skupine B občutila Latvija (0:7). Vsi zadetki so padli v prvih 33 minutah, dvakrat je zadel Rick Nash.