Jan Muršak je bil izbran za najkoristnejšega igralca tekme. Foto: MMC RTV SLO
Veselje risov
Slovenska hokejska reprezentanca je povsem nadigrala Hrvaško, ki je že po prvi tretjini zaostajala s 6:0. Foto: MMC RTV SLO
Sabahudin Kovačevič
Sabahudin Kovačevič je še drugič zapored poskrbel za prvo navdušenje na tribunah. Foto: MMC RTV SLO
Veselje po golu Novaka
Za Hrvate je edini gol dosegel Mario Novak, ki je bil sicer z 165 cm daleč najmanjši igralec na igrišču. Foto: MMC RTV SLO
Risi 10-krat zatresli hrvaško mrežo

Tesna zmaga (4:2) na svetovnem prvenstvu v Litvi pred letom dni je bila za rise, ki jih je zaradi bolezni zapustil vratar Robert Kristan, očitno dovolj poučna, da tokrat niso ničesar prepustili naključju. Vse dvome o zmagovalcu so razblinili v "blitzkriegu" med 5. in 15. minuto prve tretjine, ko so hrvaško mrežo prerešetali Jan Muršak, Tomaž Razingar, Žiga Pance, Žiga Jeglič in Žiga Pavlin.

Kovačevič ponovil vajo
Začetek srečanje je bil enak kot proti Poljakom, saj je Sabahudin Kovačevič že v 2. minuti matiral Vanjo Belića s strelom z modre črte. Jeseniškemu branilcu je podal Andrej Hebar. Že v naslednjem napadu bi bilo lahko 1:1, a je strel Miroslava Brumerčika ustavila vratnica. V 5. minuti je Tomaž Razingar zaradi prekrška z visoko palico dobil 4 minute kazni. Številčno prednost Hrvati niso izkoristili, nasprotno, v hitrem protinapadu sta Marcel Rodman in strelec Jan Muršak poskrbela za 2:0.

Dva gola v razmiku 14 sekund
Slovenski pritisk se je po drugem golu le še stopnjeval. V 10. minuti je Tomaž Razingar po podaji Mitje Šivica lepo obdrsal Belićo in povišal na 3:0. 14 sekund kasneje je semafor kazal že 4:0, potem ko je hrvaško obrambo izigrala naveza Boštjan Goličič-Žiga Pance. Hrvaški selektor Pavle Kavčič je vzel minuto odmora, ki pa ni ustavila slovenskega "blitzkriega". V 12. minuti je Žiga Jeglič zadel za 5:0, v 15. pa Žiga Pavlin ob številčni prednosti za 6:0. Pavlin je po podaji Jana Urbasa poslal plošček pod prečko. Razmerje strelov po 1. tretjini je bilo 13:5 za Slovenijo.

Slovence zadovoljilo visoko vodstvo
Risi so ob visoki prednosti nekoliko popustili, tako da je Hrvaška malo bolj zadihala. V 24. minuti je južnim sosedom uspelo doseči zadetek. Po izključitvi Jana Urbasa je številčno prednost izkoristil Mario Novak. Varovanci Johna Harringtona so imeli v nadaljevanjju številne priložnosti, a je hrvaška obramba vzdržala. Vse do 36. minute, ko se je hitra akcija Davida Rodmana-Jana Muršaka in Marcela Rodmana končala z golom slednjega. Starejši od bratov Rodman je na daljši vratnici pričakal podajo Muršaka in poslal plošček pod prečko. Razmerje strelov v 2. tretjini 9:8 za Slovenijo.

Tičar prehitel sireno
V zadnji tretjini so Slovenci iz številnih priložnosti še trikrat matirali Belića. V 51. minuti je svoj drugi zadetek po podaji M. Rodmana dosegel Muršak, le 17 sekund kasneje pa je po dobljenem sodniškem metu mrežo zatresel še Rok Tičar. Veselje Alešu Mušiču je malo kasneje preprečila prečka. Risi so pritiskali za 10. gol in ga dočakali le 3 sekunde pred koncem, ko je plošček po podaji Jegliča izza gola za hrbet Belića potisnil Tičar. Še končno razmerje strelov: 49:18.

V ponedeljek je na prvenstvu prost dan, v torek pa Slovenijo čaka obračun z Veliko Britanijo.