Hokejisti Slovaške so dosegli prvo zmago na tem svetovnem prvenstvu. Foto: EPA
Kanada je na tekmi proti Franciji hitro povedla s 4:0 in na koncu zmagala s 7:2. Foto: Reuters
Viktor Stalberg
Viktor Stalberg je že v uvodnih minutah dvakrat zatresel mrežo Dancev. Foto: EPA

Slovaška je po dveh porazih le dočakala prvo zmago na SP-ju. Po dobri prvi tretjini in vodstvu s 3:1 se je zdelo, da bo uspeh proti ZDA lahko doseči, toda Američani so v 39. minuti prek Paula Stastnyja znižali in ohranili upe na izenačenje do konca. Šele 37 sekund pred koncem so Slovaki prek Miroslava Šatana s strelom na prazen gol potrdili zmago.
Kanadčani, ki so v soboto izgubili proti ZDA, so proti Francozom hitro povedli s 4:0 in v nadaljevanju s pol moči nadzirali tekmo.

Hemsky rešil Čehe
Najbolj razburljivo je bilo na tekmi med Češko in Norveško. Favorizirani Čehi so se rešili šele po kazenskih strelih in zmagali s 4:3. Norvežani so tekmo bolje začeli in dvakrat vodili, Češka pa je šele ob koncu tekme našla pravi ritem. A bojeviti Norvežani se niso dali in so po zaslugi Jonasa Holosa v 51. minuti še izenačili na 4:4 ter izsilili podaljšek. V tem ni bilo golov, odločali pa so kazenski streli, pri katerih je odločilnega zadel Adam Hemsky.
Švedi vse odločili po 12 minutah
Švedi so v tretji tekmi zmagali še tretjič in imajo edini vseh devet točk. Vse je bilo odločeno že po 12 minutah, ko sta po dvakrat zadela Loui Eriksson in Viktor Stalberg. Dancem se je napovedoval pravi polom, nato pa so gostitelji močno popustili in njihovi tekmeci so prišli do dostojnega poraza. Gostitelji so imeli veliko premoč v strelih na vrata (42:18).