Ilari Filppula, Jussi Jokinen, Juuso Hietanen, Mikko Maenpaa in  Mikko Koivu se veselijo visoke zmage nad Francozi. Foto: EPA
Ilari Filppula, Jussi Jokinen, Juuso Hietanen, Mikko Maenpaa in Mikko Koivu se veselijo visoke zmage nad Francozi. Foto: EPA
Jevgenij Malkin
Jevgenij Malkin je doisegel drugi zadetek za Ruse. Pittsburgh je presentljivo izpadel že v prvem krogu končnice Lige NHL, zato Malkin igra v Skandinaviji. Foto: EPA

Američani so odlično začeli, v uvodni tretjini so imeli veliko premoč (14:4). Že v 2. minuti je bil natančen Justin Abdelkader, na 2:0 pa je povišal Cam Atkinson po podaji Abdelkaderja. Belorusi so še pred prvim odmorom znižali, zadel je Aleksej Kaljužni.

V 23. minuti je Aleksej Ugarov izkoristil prednost igralca več. Nate Thompson je pred koncem poskrbel za novo vodstvo ZDA. Bobby Ryan in Paul Stastny sta poskrbela za odločitev, deset sekund pred koncem pa je Jevgenij Koviršin izkoristil prednost dveh igralcev več.
V skupini A so favorizirani Finci pred 13.000 gledalci premagali Francoze s 7:1 in si že priigrali četrtfinale.
Rusi in Švedi že med osem
Rusi so dobili še četrto tekmo, s 3:1 so premagali Dansko, in so na vrhu lestvice skupine B izenačeni z gostiteljico Švedsko. Obe ekipi sta že v četrtfinalu. Na drugi tekmi skupine B so češki hokejisti s 3:1 premagali Latvijce in jih prehiteli na lestvici. Ekipi sta zamenjali mesti in po današnji tekmi imajo Čehi na tretjem mestu dve točki več od Latvije.
Odločitev je padla v zadnjih desetih minutah. V 51. minuti je zadel veteran Petr Nedved, tri minute zatem pa je Tomas Plekanec izkoristil prednost igralca več.