Jevgenij Malkin, ki v predtekmovanju ni blestel, se je izkazal z dvema zadetkoma in dvema podajama. Foto: Reuters
Ben Smith in Marc Arcobello
ZDA bodo v polfinalu igrale z Rusi. Foto: Reuters
Jaromir Jagr
43-letni Jaromir Jagr je Češko popeljal prek Finske v polfinale. Foto: EPA
Tyler Seguin
Tyler Seguin je Belorusom zabil tri zadetke. Foto: Reuters

Rusija je na začetku druge tretjine z zadetkom Jevgenija Malkina povedla s 3:0, nato pa se je ustavilo in Švedska je v dobre pol ure izenačila. Rusi so potrebovali vsega 26 sekund za nov zadetek - odlični Malkin (dva zadetka in dve podaji) je v 56. minuti streljal, plošček pa se je od Oliverja Larssona odbil v švedska vrata. Zmago je v predzadnji minuti potrdil Vladimir Tarasenko, ki je po podaji Malkina plošček poslal v prazno mrežo. Dodatno je vrednost ruskih delnic zvišala novica, da iz NHL-a na pomoč prihaja še Aleksander Ovečkin.

Američani v manj kot minuti naredili red
ZDA, zmagovalci "slovenske" predtekmovalne skupine B, so s 3:1 premagali Švico. Američani so po prvi tretjini zaostajali, potem ko so Švicarji zadeli po izjemni samostojni akciji branilca Romana Josija. V 31. minuti je izenačil Ben Smith, ki je po podaji Jimmyja Veseyja izza gola udaril s prve, manj kot minuto pozneje pa je zadetek za 2:1 dosegel Charlie Coyle. Seth Jones je streljal z modre črte, Coyle pa je plošček preusmeril v mrežo. Zmago je devet minut pred koncem potrdil Jake Gardiner.

50 strelov na beloruski gol
Najlažje delo pri preboju v sobotni polfinale je imela Kanada, ki v Pragi ni imela usmiljenja do Belorusov in jo je "napadla" s 50 streli, pri čemer jih je devet končalo v mreži. Že sredi uvodne tretjine je vodila s 3:0, na koncu pa je bilo kar 9:0. Tri zadetke je dosegel Tyler Seguin.

Legendarni Jagr junak Češke
Za medalje se bodo borili tudi gostitelji prvenstva Čehi, ki so v Pragi s 5:3 odpravili Finsko. Pred zadnjo tretjino je Češka vodila s 3:2, toda po dobrih štirih minutah zadnjega dela je izenačil nadarjeni 19-letni finski napadalec Aleksander Barkov. Pet minut in pol pred koncem tekme je napako finskih hokejistov izkoristil zimzeleni Jaromir Jagr, ki je zadrsal za vrati in iz obrata drugič na tekmi premagal Pekko Rinneja. Jagr je skoraj 24 let starejši od Barkova. Vladimir Sobotka je zmago potrdil z zadetkom v prazno mrežo.

Prireditelji so sporočili, da so s četrtfinalnimi tekmami že postavili nov rekord po številu obiskovalcev na svetovnih prvenstvih. Po 58 tekmah so jih našteli kar 652.348. Stari rekord po številu navijačev so imeli lani v Belorusiji, kjer si je SP ogledalo 640.044 gledalcev.