Frank Banham se je po dveh hat-trickih na derbijih proti Jesenicam znova vpisal med strelce. Foto: Iztok Novak
Travis Brigley
Travis Brigley je s kazenskega strela odločil tekmo v Tivoliju. Foto: Marko Kovič
Alexander Dück
Zadetek Alexandra Dücka v 15. minuti na Jesenicah. Foto: Iztok Novak
Dov Grumet-Morris
Dov Grumet-Morris je moral zaradi poškodbe mesto v vratih hitro prepustiti Gabru Glaviču. Foto: Iztok Novak

Ljubljančani so v Tivoliju premagali Linz z 2:1, železarji pa so klonili proti Salzburgu z 2:3.
Zeleno-beli so zmagali četrtič zapored in se Medveščaku, ki je doma izgubil proti Beljaku (3:4), približali le na točko zaostanka. Olimpija je tekmo začela brez strahu in napadalno, v 16. minuti pa jo je v vodstvo popeljal v zadnjem času izjemno strelsko razpoloženi Frank Banham. Z natančnim strelom pod stičišče vratnice in prečke je matiral nekdanjega ljubljenca ljubljanskega občinstva Alexa Westlunda.

V 22. minuti je pokritega Aleša Silo presenetil Rich Bronilla in poravnal izid. Gostje so prevzemali pobudo na ledu, toda do konca druge tretjine je imel dve lepi priložnosti tudi Jure Kralj. V 44. minuti je po nepravilno ustavljenem prodoru Žige Panceta sodnik dosodil kazenski strel, ki ga je hladnokrvno izkoristil Travis Brigley in postavil končni izid. Linz je nato vse moči usmeril v napad, vendar ni več premagal odličnega Sile.
Welser dvakratni strelec v Podmežakli
Že tako oslabljeni Jeseničani so se Salzburgu po robu postavili še brez Andreja Hebarja, ki je zbolel. Za nameček se je po dveh minutah in pol poškodoval še prvi vratar Dov Grumet-Morris. Dobro ga je zamenjal Gaber Glavič. Jeseničani so v 15. minuti izkoristili številčno prednost in z zadetkom Alexandra Dücka povedli.
V drugi tretjini sta Glaviča premagala Andreas Wiedergut in Daniel Welser, tako da so bili železarji pred zadnjimi 20 minutami spet v neprijetnem položaju. V 45. minuti so uspeli izenačiti, po odlični akciji je mrežo zatresel Mitja Robar. Toda kaj, ko so si v naslednjih minutah privoščili tri zaporedne izključitve. 10 minut pred koncem je njihovo usodo zapečatil Welser s svojim drugim golom na tekmi.