Žiga Pance je že v rednem delu dosegel dva gola, nato pa bil uspešen tudi pri kazenskem strelu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Acroni Jesenice
Jeseničani so imeli na Dunaju moči za dve tretjini. Foto: MMC RTV SLO/Marko Kovič
Železarji
Železarji se bodo zdaj pripravljali na končnico državnega prvenstva. Foto: MMC RTV SLO/Marko Kovič

Pri kazenskih strelih je v zadnjih dveh serijah Matija Pintarič namerno zapustil vrata in tako domačim dobesedno "odprl" pot do zmage. Olimpija je tako namesto četrtfinala z lanskim prvakom Salzburgom izbrala obračun s Sapo Fehervar, za katero je vodstvo zeleno-belih očitno presodilo, da je lažje premagljiv nasprotnik kot so "rdeči biki". To špekulacijo je Ljubljančanom omogočila zmaga Kaca nad vodilnim Linzem.

Turco klonil že v drugi minuti
Zmaji so sicer srečanje začeli odlično, saj je Žiga Pance že v 2. minuti ukanil nekdanjega vratarja v Ligi NHL Martyja Turca. Malo pozneje je John Hughes zadel še vratnico. Uspešnejši je bil na drugi strani Abid Ramzi, ki je izenačil (4.). Sledila sta gola Justina Taylorja in Panceta za lepo vodstvo po prvi tretjini. V drugi (3:1) so na ledu zagospodarili domači, medtem ko je bil edini strelec za Olimpijo Eric Pance s kazenskega strela. V zadnjem delu so gostje dvakrat povedli (Petr Šachl, Hughes), vendar je Salzburg obakrat hitro izenačil in izsilil podaljšek, v katerem pa ni bilo golov. Razmerje strelov je bilo 62:51 za domače (10:0 v podaljšku).

Jeseničani popustili v zadnji tretjini
Jesenice so v zadnji tekmi sezone v Ligi Ebel doživele visok poraz na Dunaju, kjer so klonile z 11:3. Pred zadnjo tretjino je bilo le 5:3, nato pa so domači pritisnili na plin. Jeseničanom tekma v rezultatskem smislu ni pomenila ničesar, medtem ko so domači potrebovali (čim višjo) zmago za uvrstitev v končnico, kar jim je naposled tudi uspelo.

LIGA EBEL
ZA UVRSTITEV OD 1 DO 6, 10. krog
SALZBURG - TILIA OLIMPIJA
*7:6 (1:3, 3:1, 2:2)
2.300; Abid 4., Raffl 29., 53., Lynch 33., Trattnig 37., Aubin 49.; Ž. Pance 2., 13., Taylor 6., E. Pance 36., Šachl 43., Hughes 50.

11:3 (5:3, 0:0, 6:0)
5.000; Seidl 2., Holst 5., Ferland 11., Gratton 11., 42., 51., Insana 14., Oraze 42., Pinter 46., Lakos 48., Fischer 51.; Manfreda 4., Bendik 10., Berčič 12.

SALZBURG - KAC
Igra se na štiri dobljene tekme. Preostali termini tekem so 21. 2., 23. 2., 26. 2. Če bo potrebno, pa še 28. 2., 1. 3. in 4. 3.