Telemach Olimpija je v četrtek visoko izgubila proti ekipi Stavanger Oilers, dan kasneje pa premagala francoski Briancon. Foto: Drago Cvetanovič
soboto bo na Bledu večni derbi med Jesenicami in Olimpijo. Foto: Drago Cvetanovič

V uvodnem obračunu drugega dne turnirja na Bledu je kazalo na zmago francoske ekipe, toda prav v zadnji sekundi rednega dela je kazenske strele izsilil Žiga Pešut, potem ko je pred vratarjem Briancona spremenil pot ploščku.

Pri kazenskih strelih je za Briancon zadel Boštjan Goličič, za Olimpijo pa je oba zadetka dosegel Jeff Ulmer. Sredi tekme si je stopalo poškodoval napadalec Olimpije Pascal Morency.

Team Jesenice so se s Stavanger Oilersi pred 400 gledalci lahko kosali le v prvi tretjini, ki se je po zadetku Aleša Remarja (z igralcem več) končala z vodstvom norveške ekipe z 1:2. V drugi tretjini je Stavanger z agresivno igro povzročal velike težave mladim Jeseničanom in dosegel štiri gole.