Aleš Mušič je v 49. minuti dosegel svoj tretji zadetek in povišal na 7:2. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Olimpija v finalu državnega prvenstva

V Tivoliju je bilo pred skoraj 1.500 gledalci že po 13 minutah 3:0. Prvi je zadel Žiga Pance, za 2:0 je iz neposredne bližine napako vratarja Gabra Glaviča kaznoval Aleš Mušič, na 3:0 pa je po samostojni akciji povišal Anže Ropret.

Jeseničani so takrat zamenjali vratarja, priložnost je dobil Jure Pavlič, kar je prineslo nekoliko bolj izenačeno igro. V zadnji tretjini je v Olimpijinih vratih Matic Boh zamenjal Jerryja Kuhna.
Za gorenjsko ekipo, pri kateri nekateri trenirajo le dvakrat tedensko, so zadetke dosegli Urban Sodja, Milan Hafner in Žiga Kovačec.

Razmerje v strelih je bilo 54:35 v korist Olimpije, ki je na prvi tekmi (v ponedeljek na Bledu) zmagala s 4:7 in jo v finalu čaka Playboy Slavija ali Triglav Prosport.si.

"Nič ni bilo z levo roko, za finale smo morali kar "garati", je povedal trener Olimpije Bojan Zajc po zmagi.

Vodstvo hokejistov Red Bulla iz Salzburga je podaljšalo pogodbo z 19-letnim slovenskim vratarjem Luko Gračnarjem. Podpisal je triletno pogodbo.

POLFINALE, povratni tekmi

TELEMACH OLIMPIJA - Jesenice mladi 7:4
7:3 (3:1, 3:0, 1:2)
1.300; Ž. Pance 2., 37., Mušič 10., 24., 49., Ropret 13., Pesjak 25.; Sodja 18., Hafner 47., Kovačec 60.

3. ali 5. aprila:
PLAYBOY SLAVIJA - TRIGLAV PROSPORT.SI 2:0

V oddebeljenem tisku izid prvih tekem. Po "nogometnem" sistemu izločanja boljši napreduje v finale.