Dwight King je odločil tekmo s prvim golom po desetih tekmah strelskega posta, Jonathan Quick pa je dosegel še 173. zmago v NHL-karieri. Foto: Reuters
Justin Williams in Anže Kopitar (LA Kings)
Justin Williams je v mrežo pospravil odbitek Robyna Regehra, ki ga je po ukradenem ploščku zaposlil Anže Kopitar. Foto: Reuters

Ob prvi vrnitvi v Philadelphio po odmevni zamenjavi poleti 2011 je izredno motivirani Jeff Carter povedel goste v vodstvo z 1:0 v 2. minuti druge tretjine, na 2:0 je povišal še en nekdanji Flyer Justin Williams, pri čemer je akcijo z ukradenim ploščkom začel Anže Kopitar.

Vojnov in King odgovorila na izenačenje
A Kingsi so v 3. tretjini zapravili vodstvo: strelca za gostitelje sta bila Matt Read in Jakub Voraček, nato pa je po veliki napaki Letalcev v napad krenil Slava Vojnov, ki je nesebično in idealno zaposlil Dwighta Kinga, ki je s strelom iz prve ukanil Raya Emeryja (38 obramb).

užival kljub razveljavljenemu golu
Jonathan Quick je na drugi strani ustavil 30 strelov domačih, pri 1:0 pa mu je na pomoč priskočil celotni okvir vrat, saj je Vincent Lecavalier s strelom iz neposredne bližine najprej zadel desno vratnico, nato prečko in še levo vratnico, plošček pa se je nato vrnil v igro. Veliko razburjenja je povzročil razveljavljeni gol Jeffa Carterja (7 strelov v okvir vrat in dve izključitvi), ki je skupaj z Mikom Richardsom dal vedeti nekdanjemu klubu, da ni pozabil nepričakovane prodaje. Po tekmi so se Kralji z vlakom odpravili v glavno mesto ZDA, kjer jih že v noči na sredo čaka tekma z Washingtonom, ki se bojuje za 8. mesto Vzhoda.

Večni tekmec ustavil Kosmatince
Na derbiju se je končal zmagoviti niz Bostona, ki je po dvanajstih zaporednih uspehih sicer izgubil šele po kazenskih strelih. A poraz vseeno boli, saj se je Kosmatincem pripetil ravno proti najhujšemu tekmecu Montrealu (1:2*), kateremu je v "loteriji" drugo točko priigral Alex Galchenyuk.

Kar na polovici od šestih torkovih tekem v Ligi NHL so odločale "loterije", enkrat pa podaljšek, ki se je igral med NY Rangersi in Phoenixom. Veliki junak Rangersov je bil branilec Ryan McDonagh, ki je najprej z dvema podajama omogočil izenačenje na 3:3, nato pa je zadel ob izteku 62. minute.