11. gol končnice za št. 11 na Kopitarjevi 30
11. gol končnice za št. 11 na Kopitarjevi 30 "playoff" tekmi je prinesel izenačenje v zadnji tretjini, dobro minuto zatem pa so Kralji že vodili s 4:3. Foto: Reuters

Odličen občutek. Malo res čutim olajšanja. Četudi nočeš razmišljati o tem, vsi okoli tebe govorijo ravno o tem, tako da nenehno poslušaš, pogledaš novice, bereš časopis, vsi govorijo o tem. Tako, da je lepo, da se lahko to konča zdaj.

Anže Kopitar o olajšanju po težko pričakanovanem in zahtevnem golu.
David Perron in TJ Oshie (St. Louis Blues)
St. Louis je dosegel prvi in tretji gol, potem ko je v svoji obrambni tretjini dobil sodniški met, nato pa kaznoval Kralje s hitrim protinapadom. Foto: Reuters
Derek Stepan (NY Rangers) - Braden Holtby (Washington Capitals)
Ključni gol Dereka Stepana, s katerim so Rangersi preprečili, da bi proti Capitalsom zaostali z 0:3 v zmagah. Foto: EPA
Kopitar začel zmagoviti preobrat

Četrta tekma serije se za prvake ni najbolje začela, saj je David Backes zadel že v 2. minuti, v 5. pa je številčno premoč kronal TJ Oshie. A tako kot so hitro zaostali, so se Kralji tudi vrnili v igro, najprej je prvi gol v končnici dosegel letos prvi golgeter moštva Jeff Carter, v 15. minuti je zadel še Dustin Penner.

Ob podrejenosti Oshie udaril drugič
V 2. tretjini so Kingsi prevladovali (streli 13:6), a spet zaostali po hitrem protinapadu Bluesov, za katere je drugič na tekmi iz odbitka zadel Oshie. Na drugi strani je "note" reševal Brian Elliott (25 obramb), ki je izvrstno zaustavil poskuse Mika Richardsa in Justina Williamsa.

Ogled videa potrdil zmagovit gol Williamsa
Sledila je tretji tretjina in popolna ofenziva gostiteljev, ki se jim je obrestovala z dvema goloma v dveh minutah. Najprej je ob ogradi izjemno delo opravil kapetan Dustin Brown, ki je pred golom našel Kopitarja za njegov prvi gol po 25. marcu! Slavje ob izenačenju se še ni dobro poleglo, ko je Richards streljal, Williams pa je pred golom s palico plošček preusmeril za hrbet Elliotta. Zaradi suma previsoke palice je sledil pregled videa, ki pa je potrdil 4:3 za Los Angeles.

Prvaki končno dobili prispevek zvezd
Kralji so na prvih treh tekmah pogrešali predvsem napadalni prispevek svojih zvezd, zdaj pa sta zadela oba glavna napadalca Kopitar in Carter, ob tem pa je znova zgled dal kapetan Brown. Po izenačenju na 2:2 v zmagah se serija seli v St. Louis, kjer bo 5. tekma v noči na četrtek, 6. tekma pa bo znova v Los Angelesu v noči na soboto.

25. januarja hokej na stadionu Dodgersov
Liga NHL je uradno potrdila, da bosta 25. januarja Los Angeles in Anaheim čezmestni obračun odigrala na prostem baseballskem stadionu Dodgersov. Kralji bodo odigrali prvo hokejsko tekmo na prostem po 23 letih, ko so se leta 1991 z New York Rangers pomerili na parkirišču hotela in kazinoja Caesars Palace v Las Vegasu. Mestni derbi bo prva hokejska tekma na prostem v sicer zelo topli južni Kaliforniji.

Rask 45 obramb v Torontu, Hiller 46 ob porazu v Detroitu
Najbolj prepričljiva zmaga večera je uspela Bostonu, ki je s 5:2 prišel do "brejka" v Torontu, pri čemer je Tuuka Rask ubranil kar 45 strelov. NY Rangersi so dobili prvo domačo tekmo in prepolovili zaostanek proti Washingtonu (2:1). Tehtnico v prid "modrosrajčnikov" je dobrih 6 minut pred koncem prevesil Derek Stepan z zadetkom za končnih 4:3.

Še en strel več kot Rask je ubranil Jonas Hiller za Anaheim, a vseeno je bil to en strel premalo, saj je Detroit izenačil serijo na 2:2, potem ko je v 76. minuti zadel Švicar Damien Brunner.

VZHOD
NY RANGERS (6)
- WASHINGTON (3) 4:3 - 1:2
4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Boyle 13., Brassard 22., Asham 43., Stepan 54.; Backstrom 5., Green 38., Beagle 48.

Obrambe: Lundqvist 28; Holtby 26.

TORONTO (5) - BOSTON (4) 2:5 - 1:2
2:5 (0:1, 1:3, 1:1)
Gardiner 34., Kessel 41.; McQuaid 14., Peverley 26., Horton 35., Paille 37., Krejči 59.

4:3 (2:2, 0:1, 2:0)
Carter 10., Penner 15., Kopitar 48., Williams 49.; Backes 2., Oshie 5., 26.

Obrambe: Quick 19; Elliott 25.

DETROIT (7) - ANAHEIM (2) - 2:2
* 3:2 (0:1, 0:0, 2:1) - v podaljšku
Smith 22., Dacjuk 34., Burnner 76.; Beleskey 6., Steckel 31.

Obrambe: Howard 31; Hiller 46.

Torek:
MINNESOTA (8) - CHICAGO (1) - 1:2
SAN JOSE (6) - VANCOUVER (3) - 3:0

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.