Kralji na čelu s Kopitarjem ohranjajo olimpijski zalet, pri čemer izstopa prav vseh šest olimpijcev, ki jim je Soči več kot očitno dobro del. Foto: Reuters

Zagotovo nismo želeli narediti tekme tako zanimive, kot je bila, tako da je bil moj gol najbrž res pomemben. Ni bila najlepša zmaga, a na koncu dneva smo osvojili dve točki.

Anže Kopitar po zmagi v Calgaryju
Anže Kopitar (Los Angeles Kings) - Lance Bouma (Calgary Flames)
V Calgaryju zaradi družinske tragedije ni prišlo do srečanje obeh Slovencev v NHL-u. Kanadski Slovenec Matt Stajan je do preklica odsoten, saj je Mattu in ženi Katie pred tednom umrl novorojenček. Foto: Reuters
Darryl Sutter (Los Angeles Kings)
Dolgoletni vodja Calgaryja in zdajšnji uspešni trener Los Angelesa Darryl Sutter je nekdanjemu klubu vrnil za oba domača poraza, tako da je po olimpijskem premoru dobil obe srečanji v Saddledomu. Foto: Reuters

To je strašna situacija in takrat nihče več ni mislil na tekmo. Vsi smo klicali le še zdravnika.

Trener Dallasa Lindy Ruff

Anže Kopitar je tako na 66 tekmah sezone 2013/14 zbral 55 točk, s čimer zaseda 24. mesto na lestvici najučinkovitejših strelcev Lige NHL, kjer se številni že sprašujejo, ali so Kingsi že v formi iz zadnjih dveh končnic, ko so najprej postali prvaki, lani pa prišli do finala Zahodne konference.

Najprej podal, za konec preusmeril strel
Slovenski hokejski superzvezdnik je v 5. minuti podal proti vratom Ognjenih zubljev, pred mladim vratarjem Jonijem Ortiom (20 obramb) pa je plošček v mrežo preusmeril Justin Williams. Prednost gostov je po strelu branilca Slave Vojnova in odboju podvojil Trevor Lewis. Sredi zadnje tretjine je Kopitar obrnil vloge in tokrat je on preusmeril plošček po strelu branilca Drewa Doughtyja.

zapretili v zadnjih minutah
Ob sicer za spremembo nedominantni predstavi Kalifornijcev se je na koncu izkazalo, da bo to tudi zmagoviti gol, saj je predzadnje moštvo Zahoda v zadnjih petih minutah prek Mika Cammallerija (ob igralcu več) in Briana McGrattna dvakrat matiralo novinca Martina Jonesa (24 obramb), ki je sicer vso mladinsko kariero igral ravno v dvorani Saddledome.

V lov za prednost domačega ledu?
Kralji so dobili tudi sedmo tekmo po premoru zaradi olimpijskih iger, skupno so v Calgaryju prišli do osme zaporedne zmage, najdaljši zmagoviti niz v zadnjih štirih letih pa bodo lahko še podaljšali na prihajajoči seriji petih tekem v Staples Centru. Za začetek jih v četrtek čaka dvoboj s Torontom. Lahko do konca rednega dela Kopitar in kolegi še prehitijo San Jose (+7 točk) ali celo Anaheim (+11 točk), da bi vsaj v 1. krogu divizijskega začetka končnice imeli prednost domačega ledu?

Ko pred zadnjo tretjino vodiš s 3:0 ...
Izredno pester ponedeljkov hokejski večer je prinesel novo, že sedmo zaporedno, zmago Pittsburgha nad Washingtonom. V glavnem mestu ZDA je Sidney Crosby vnovič zasenčil Aleksandra Ovečkina, pri zmagi s 3:2 je kapetan Pingvinov prispeval gol in dve podaji za gola Chrisa Kunitza. Povratna tekma tekmecev bo že v noči na sredo.

Vancouver je spisal novo definicijo popolnega zloma igre: na domačem ledu so Cancucksi proti nič kaj bleščečim NY Islandersom po 40 minutah vodili s 3:0, nato pa v 11 minutah prejeli kar šest golov, za konec še enega in izgubili s 4:7. Še nedavno vodilni klub lige Anaheim je tretjič zapored izgubil doma, tokrat je v Honda Centru slavil Toronto s 3:1, pri čemer je Jonathan Bernier ubranil kar 43 strelov.

Skorajšnja tragedija prekinila tekmo v Dallasu
Celotni večer je zaznamoval skoraj tragični dogodek v Dallasu, kjer je gostoval Columbus. V 7. minuti tekme se je na klopi domačih Zvezd zaradi težav s srcem zgrudil napadalec Rich Peverley. Po hitrem posredovanju so 31-letnega Kanadčana obudili k zavesti in prepeljali v bolnišnico, kjer se počuti veliko bolje in ni več v smrtni nevarnosti. Peverley ima težave s srcem, zaradi katerih je bil poleti na manjšem operativnem posegu, zato ni opravil vseh poletnih priprav, zamudil pa je tudi oktobrski uvod v sezono. Prekinjena tekma je bila sicer odpovedana, vodstvo lige pa bo še sporočilo, kdaj se bo dokončala.