Anže Kopitar je k zmagi svojega moštva prispeval štiri podaje. Foto: Reuters

Ne gre za nobeno najino specialnost. Enostavno smo skušali igrati čim bolj enostavno, Tyler pa je v preteklosti že večkrat dokazal, da zna biti ob pravem času na pravem mestu. In danes ni bilo nič drugače.

Anže Kopitar o Tylerju Toffoliju
Jonathan Quick
Jonathan Quick je drugič v letošnji sezoni svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Foto: Reuters
Derek Forbort
Derek Forbort je proti Vancouvru dosegel svoj prvi zadetek v Ligi NHL. Foto: Reuters

Z novo zmago - v letošnji sezoni so jih dosegli že 22 - so se Kingsi še bolj utrdili v vodstvu Pacifiške divizije. Imajo 46 točk, drugouvrščena Arizona ima z enakim številom tekem 9 točk manj.

Kopitar je v Vancouvru prvič v letošnji sezoni v svojo statistiko vpisal tri podaje, s štirimi podajami pa je izenačil rekord kariere, ki ga je prvič dosegel pred dobrim letom dni proti St. Louisu. 18. decembra lani je dosegel tudi gol, kar je točkovni rekord Kopitarjeve kariere v NHL-u.

Strelski večer Toffolija
Toffoli je prvega od treh zadetkov dosegel v 16. minute tekme, ko je s strelom iz zapestja po Kopitarjevi podaji premagal nemočnega Jacoba Markstroma. Gostitelji niso imeli svojega večera, redko so s svojimi streli preverjali vratarja Los Angelesa Jonathana Quicka, ki je drugič v sezoni in 40. v karieri svojo mrežo na tekmah Lige NHL ohranil nedotaknjeno, ob tem pa zbral 27 obramb. Po dveh tretjinah so gostje iz Kalifornije vodili že s 3:0, po enkrat sta zadela Derek Forbort, ki je dosegel svoj prvi zadetek v najmočnejši severnoameriški hokejski ligi, in Brayden McNabb.

V zadnji tretjini je Toffoli dopolnil svoj trojček. V 46. minuti je odbiti plošček z leve strani brez težav pospravil v mrežo, osem minut pozneje je v igri z igralcem več še preusmeril strel Drewa Doughtyja za končnih 5:0. To je bila sicer že četrta od zadnjih 11 tekem, na kateri Vancouver ni dosegel zadetka.

Kopitar: Skušali smo igrati čimbolj enostavno
"V odsotnosti Carterja je ekipa stopila skupaj, a dejstvo je, da smo danes sijajno igrali od prve minute," je po tekmi dejal Kopitar, nato pa pojasnil svojo 'kemijo' s 23-letnim Toffolijem, ki je po njegovih treh podajah trikrat zadel v polno. "Ne gre za nobeno najino specialnost. Enostavno smo skušali igrati čim bolj enostavno, Tyler pa je v preteklosti že večkrat dokazal, da zna biti ob pravem času na pravem mestu. In danes ni bilo nič drugače."