Anže Kopitar (prvi z desne) in njegovi soigralci imajo imenitno priložnost, da se prebijejo v 2. krog končnice Lige NHL. Foto: Reuters
Anže Kopitar
Kopitar je ob koncu prve tretjine, ko je imel Los Angeles igralca manj, izpeljal domiselno akcijo in bil najzaslužnejši za vodstvo gostov 0:1. Foto: Reuters
Dustin Brown
Dustin Brown sicer ni dosegel hat-tricka, toda nedvomno je bil prvi igralec tekme. Foto: Reuters
Jonathan Quick
Jonathan Quick se je izkazal s 46 obrambami. Foto: Reuters
Kopitar začel akcijo za uvodni gol Los Angelesa

Anže Kopitar je ob koncu prve tretjine začel izjemno akcijo z igralcem manj, ki je privedla do vodstva Kraljev z 0:1. V napadalni polovici je priboril plošček, krenil v napad, zavrtel Masona Raymonda in skorajda že premagal vratarja Roberta Luonga, ki pa je plošček vendarle odbil, toda le do Dustina Browna, ki je z nekaj metrov natančno meril.

Brown spomnil na hokejsko legendo
Na začetku druge tretjine je izenačil Jannik Hansen, a je že pet minut pozneje Brown zadel za vodstvo Los Angelesa 2:1 - spet z igralcem manj! Z dvema goloma in podajo je bil kapetan LA-ja najučinkovitejši igralec tekme. Veselil se je celo hat-tricka, kar je na tekmah končnice v dresu Los Angelesa zadnjič uspelo Waynu Gretzkemu leta 1993, toda zadetek v zadnji tretjini so po tekmi pripisali Jarretu Stollu.

Vseeno - to je bila noč Dustina Browna. Ko so Kopitarja vprašali, ali obstaja dovolj presežnikov, da bi opisali Brownovo igro, je slovenski as odgovoril: "Angleščina ni moj materni jezik, tako da jih res ne morem najti dovolj. Sicer pa vse pove že to, da sodi v isto kategorijo kot Wayne Gretzki."

Izkazal se je vratar Jonathan Quick s 46 obrambami.

Naslednji tekmi bosta v Los Angelesu, tretja v nedeljo. Vancouver je v rednem delu sezone zmagal na 51 tekmah in imel med vsemi moštvi največ točk, 111.

Zmagalo je tudi moštvo Jana Muršaka Detroit Red Wings, ki je v gosteh premagalo Nashville s 3:2 in serijo izenačilo na 1:1. Muršak ni dobil priložnosti za igro.

Po trije goli Couturierja in Girouxa
Philadelphia je že drugič zmagala v Pittsburghu, scenarij pa je bil podoben. Na prvi tekmi je zaostajala 3:0 (in nato v podaljšku slavila s 4:3), tokrat pa je bilo po prvi tretjini 3:1 za Pittsburgh. Letalci so izid v v 40. minuti izenačili, zadnjo tretjino pa dobili s 4:1. Junaka zmage sta bila Sean Couturier s tremi goli in podajo ter Claude Giroux s tremi goli in tremi podajami. Couturier je z 19 leti postal prvi najstnik po Tedu Kennedyju leta 1945 s hat-trickom na tekmi končnice.

Zdi se, da je Pittsburgh po obeh domačih porazih izgubljen - Philadelphia ima popoln izkoristek, kadar je v seriji vodila z 2:0, saj je v vseh 17 primerih do zdaj vedno tudi dobila serijo.

Liga NHL - končnica

VZHOD, 1. krog
FLORIDA (3) - NEW JERSEY (6)
2:3 (0:3, 2:0, 0:0)
Bergenheim 28., Versteeg 36.; Eliaš 7., Zubrus 15., Carter 15.
Obrambe: Theodore 35; Brodeur 24

PITTSBURGH (4) - PHILADELPHIA (5)
5:8 (3:1, 1:3, 1:4)
Crosby 1., Kunitz 10., 32., Martin 20., Kennedy 42.; Talbot 13., Giroux 26., 32., 60., Couturier 40., 42., 59., Jagr 50.
Obrambe: Fleury 23; Brizgalov 23.

ZAHOD, 1. krog
NASHVILLE (4) - DETROIT (5)
2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Kosticin 30., Weber 56.; White 9., Emmerton 16., Franzen 31.
Obrambe: Rinne 14; Howard 24.

VANCOUVER (1) - LOS ANGELES (8)
2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Hansen 21., Pahlsson 57.; Brown 20. (podajalec: Kopitar), 26., Stoll 39., Lewis 55.
Obrambe: Luongo 22; Quick 46.

STANJE V KONČNICI,VZHOD
* FLORIDA (3) - NEW JERSEY (6) 0:1 PITTSBURGH/4 - PHILADELPHIA/5 0:2 Sobota: NY RANGERS (1) - OTTAWA (8) 1:0 BOSTON (2) - WASHINGTON (7) 1:0 ZAHOD NASHVILLE (4) - DETROIT (5) 1:1 VANCOUVER (1) - LOS ANGELES (8) 0:2 Sobota: ST. LOUIS (2) - SAN JOSE (7) 0:1 PHOENIX (3) - CHICAGO (6) 1:0 * - izid v zmagah; igrajo na 4 zmage po sistemu 2-2-1-1-1.