Anže Kopitar je petkrat poskusil streljati, dvakrat sprožil v okvir vrat in tako prišel do četrtega gola sezone. V 35. minuti si je prislužil prvo izključitev sezone: ko se je pred svojimi vrati postavil za Jonathana Quicka, je bil zaradi prerivanja z Marcusom Krügerjem izključen za dve minuti. Foto: Reuters
Patrick Kane (Chicago Blackhawks) - Drew Doughty (Los Angeles Kings)
Zvezdnik prvakov Patrick Kane kljub bremenu preiskava zaradi suma posilstva blesti na ledu: s 16 točkami in 7 goli je tretji v NHL-u tako po točkah kot golih. Foto: Reuters

Ob koncu 1. tretjine je Anže Kopitar pred vrati Blackhawksov prišel do odbitka, malce počakal in mirno zadel za vodstvo Kraljev z 2:1. Četrti gol na enajsti tekmi sezone za AK11, ki pa je nenavadno še vedno brez ene same podaje, pri čemer so soigralci imeli tudi v Chicagu veliko priložnosti, da se to spremeni. Tako pa se je tekma obrnila v korist prvakov, LAK pa je po sedmih zaporednih zmagah doživel prvi poraz.

Kane poskrbel za preobrat
Branilci Stanleyjevega pokala so šli v zadnjih 20 minut igre z zaostankom 1:2, vratar Corey Crawford se je v 3. tretjini spoprijel s kar 19 streli, a je ubranil vse in tako omogočil preobrat, ki ga je zrežiral Patrick Kane. Ameriški zvezdnik se je v 42. minuti najprej sprehodil skozi celotno obrambo Kingsov, v 50. minuti pa je s podajo za hrbet omogočil lahek gol Teuvu Teravainenu za 3:2. Piko na i je ob igralcu manj in sredi pritiska Kalifornijcev postal Artem Anisimov minuto in pol pred koncem.

"Res so dobro igrali. Vedeli smo, da bo težka tekma. V 1. tretjini smo se dobro borili, a prejeli dva gola. Razliko so naredili goli v ključnih trenutkih," je tekmo opisal tudi uradno 2. zvezda tekme vratar Crawford (33 obramb). Los Angeles, ki je zaradi poraza izgubil vodstvo na Pacifiku, mora hitro pozabiti na četrti poraz, saj že v noči na sredo gostujejo pri drugem težkokategorniku Centralne divizije St. Louisu.

Reimer ustavil napad Zvezd
Vrh Pacifika je znova zavzel Vancouver, ki je doma s 4:1 odpravil Philadelphio, ključna gola sta prispevala novinca Bo Hortva in Jake Virtanen. V Torontu so dočakali drugo zmago, pri čemer so Maple Leafsi po šestih zaporednih porazih presenetili vodilno moštvo Zahoda Dallas (4:1). V vratih je s kar 44 obrambami blestel James Reimer, v napadu pa je levji delež opravil Joffrey Lupul z dvema goloma in podajo.

Tekme 2. novembra:
CHICAGO - LOS ANGELES 4:2
Toews 7., Kane 42., Teravainen 50., Anisimov 59.; Martinez 15., Kopitar 19.

Kopitar: 4. gol sezone, +1, 5 poskusov strela, 2 v okvir, 4 naleti in prva izkjučitev sezone, sodniški meti 8/16 v 20:30 igre.

TORONTO - DALLAS 4:1

VANCOUVER - PHILADELPHIA 4:1