S sedemnajsto zmago v 27 tekmah so slovenski prvaki obdržali stik z vodilnima ekipama Alpske lige, Ritten in Asiago sta v najboljšem položaju.

V sejemski dvorani v Celovcu je v 13. minuti zadel Luka Kalan, minuto zatem pa še Tadej Čimžar. Aleksandar Magovac je 25 sekund pred koncem uvodne tretjine povišal na 0:3.
Že po 15 sekundah druge tretjine je bil natančen še Adis Alagić. Edini zadetek ob prednosti igralca več na srečanju je dosegel Miha Brus v 25. minuti. V drugi polovici srečanja so gostitelji dvakrat ukanili Žigo Kogovška, v zadnjih desetih minutah pa sta zadela še Jaka Šturm in Žiga Urukalo. Razmerje v strelih na vrata je bilo 46:19 v korist Jesenic.

Železarje ta teden čakata še dve gostovanji. V četrtek pri mladi ekipi Salzburga, ki je Jeseničanom zadala enega izmed dveh porazov na domačem ledu, ter v soboto ob 17.30 v dvorani Tivoli proti SŽ-ju Olimpiji.

Zmaji do točke v Salzburgu
Hokejisti SŽ-ja Olimpije so v Salzburgu lovili šesto zaporedno zmago, a jim ni uspelo. Mladi rdeči biki so bili boljši po kazenskih strelih z 2:1.

Izbranci Andreja Brodnika so povedli v 5. minuti, ko je zadel Kristjan Čepon. V drugi tretjini so imeli zmaji veliko premoč (streli na vrata 9:19), vendar jim ni uspelo povišati vodstva. V zadnji tretjini so gostitelji pritisnili, Daniel Wachter je izenačil v 49. minuti. Do konca rednega dela in tudi v podaljšku sta mreži mirovali. Robert Kristan je zbral 43 obramb. Pri kazenskih strelih je odločil Nicolas Strodel.