Jeff Frazee se je vrnil v vrata Olimpije, imel je ogromno dela, prejel pa je le dva zadetka. Foto: www.alesfevzer.com
Mark Čepon

Ljubljančani so v zadnjem tednu prikazali zelo dobro igro. Premagali so Bolzano (1:0) in slavili v Innsbrucku (3:4 po kazenskih strelih). V petek so zelo nesrečno tik pred koncem tekme izgubili proti aktualnim prvakom iz Salzburga (3:4).

Na zadnjih treh tekmah je odlično branil 19-letni Tilen Spreitzer, tokrat pa je bil v vratih Jeff Frazee. V prvi tretjini golov ni bilo, Frazee je ustavil vseh 16 poskusov, tudi vse ob treh obdobjih domačih z igralcem več. Najbližje je bil Brett Palin, ki je v 5. minuti zadel prečko.
Gostitelji so pred 4.430 gledalci povedli v 34. minuti, ko je prednost igralca več izkoristil Joel Broda. Na kazenski klopi je zaradi udarca s palico sedel kapetan Aleš Mušič.

V 49. minuti sta bila v razmiku petih sekund izključena Aljaž Uduč in Boštjan Groznik. Črna krila so imela minuto in 55 sekund dva igralca več. Veliko prednost je unovčil Rick Schofield. V 51. minuti je znižal Mark Čepon. Ljubljančani so skušali izenačiti, minuto in sedem sekund pred koncem je Frazee zapustil vrata, Schofield pa je zadel prazno mrežo in s tem potrdil zmago Linza.

Razmerje v strelih na vrata je bilo 54:20. Linz je končal na tretjem mestu in že ima vstopnico za končnico, najboljših šest ekip bo od petka naprej odigralo deset tekem v skupini za razvrstitev.
V petek začetek drugega dela v Beljaku
Olimpija je zasedla zadnje mesto s 24 točkami, zdaj pa jo čaka ključni del sezone v kvalifikacijski skupini, kjer se obeta ogorčen boj za sedmo in osmo mesto. V petek gostuje v Beljaku, ki ima šest bonus točk in s tem najboljše izhodišče. Gradec je prenesel štiri točke, Znojmo dve, Dornbirn eno, Fehervar in Olimpija pa sta brez točk.
Končnica se bo nato začela po končanem drugem delu, tekme na izpadanje se bodo začele 26. februarja, v vseh fazah izločilnega dela tekmovanja pa bodo igrali na štiri zmage. Prvak Lige Ebel bo tako znan najpozneje 13. aprila.