Trener Dejan Varl ni mogel računati na branilca Luka Kraigherja, ki je poškodovan, in na obolelega Marka Tarmana. Pred tekmo je zbolel še kapetan Miha Brus. Železarji so bili precej boljši že v uvodni tretjini (streli na vrata 17:5). Urban Sodja je kronal premoč v 18. minuti po podaji Andreja Židana.

V vratih gostov je blestel Axel Feichter. Jeseničani so bili v drugi tretjini blizu podvojitve vodstva, Marjanu Manfredi pa v samostojnem prodoru ni uspelo zadeti. Zamujene priložnosti so se kar vrstile. Po natančni podaji Sodje je Jure Dolinšek minuto in pol pred drugim odmorom povišal na 2:0.

Jeseničanom igra z igralcem več ni stekla, številne kazni gostov so ostale nekaznovane. Tudi "power play" gostov ni bil dober, delali so prevelike napake. Najprej je Aleš Remar pobegnil proti golu, Feichter pa je njegov strel obranil. Odbitek je prišel na palico Manfrede, ki je spremljal napad in plošček pospravil v mrežo. Kmalu je sledil nov prekršek na strani Jesenic in nov zadetek v mreži gostov. Miha Pesjak je z igralcem manj zadel za 4:0. Šest minut pred koncem je častni gol za Zell am See dosegel Tobias Dinhopel.

Končno razmerje v strelih na vrata je bilo kar 54:22.