Jure Sotlar je povišal na 8:1. Foto: Drago Cvetanović

Železarji prvi polfinalisti državnega prvenstva

Rajsar in Kalan zadela dvakrat
15. marec 2017 ob 21:00
Jesenice - MMC RTV SLO

Hokejisti SIJ-a Acronija Jesenic so prvi polfinalisti državnega prvenstva. Tudi na povratni tekmi so v Podmežakli gladko odpravili Crveno zvezdo (1:9).

Beograjčani so obe tekmi odigrali na Gorenjskem, v torek so izgubili z 1:5.

Pred drugo tekmo četrtfinala je Nik Zupančič zamenjal jeseniško postavo. Počitek so si privoščili Nathan DiCasmirro, Eric Pance, Martin Oraže in trojka Žan Jezovšek, Gašper Glavič, Blaž Tomaževič, ki bo jutri igrala zelo pomembno tekmo polfinala EBYSL.

Tokrat so se Beograjčani pred 200 gledalci dobro upirali v prvi tretjini, ko ni bilo zadetkov. Blestel je vratar Vitali Bialinski.

V 24. minuti je zadel Sašo Rajsar po podaji Marjana Manfrede, a so gostje izenačili dve minuti zatem, ko je Roka Stojanovića matiral Petar Novaković. Železarji so se nato razigrali, med 29. in 40. minuto so zadeli kar šestkrat, dvakrat je bil natančen Luka Kalan.

V zadnji tretjini sta v vrata stopila Grega Vilman in Petar Stepanović. Visoko zmago Jeseničanov sta potrdila Jure Sotlar in Sebastjan Hadžić.

Jeseničani se bodo v polfinalu srečali z zmagovalcem obračuna med Celjem in Bledom. Druga tekma bo na sporedu v četrtek. Razpored srečanj je odvisen od polfinala Alpske lige, kjer bodo železarji v soboto gostovali v Asiagu.

Četrtfinale, povratne tekme:
Crvena zvezda - SIJ ACRONI JESENICE 0:2
(na Jesenicah)
1:9 (0:0, 1:7, 0:2)
200; Novaković 26.; Rajsar 24., 37., Kalan 29., 38., Magovac 32., Manfreda 40., Ankerst 40., Sotlar 51., Hadžić 51.

Četrtek ob 18.00:
MK BLED - ECE CELJE 0:1

Ob 18.30:
MARIBOR - OLIMPIJA 0:1

Ob 19.00:
PLAYBOY SLAVIJA - TRIGLAV 1:0

Izid v zmagah je v krepkem tisku. Igrajo na dve zmagi. Polfinale se začenja v ponedeljek.