Ken Ograjenšek je zadel ob prednosti igralca več v 46. minuti. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Miha Verlič
Miha Verlič, ki je s Slovenijo osvojil sedmo mesto na olimpijskih igrah v Sočiju, je povišal na 4:2. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Pirova zmaga zmajev nad Innsbruckom

Le 516 gledalcev se je zbralo pod Rožnikom. Tekma je verjetno odločala o 11. mestu, saj obe moštvi nimata več možnosti za končnico.
Srečanje v Tivoliju se ni začelo po načrtih gostiteljev. Rok Leber, ki je odslužil tri tekme kazni, se je vrnil v postavo. Že v 7. minuti je moral na kazensko klop. Tik pred iztekom kazni je Alexander Höller krenil v protinapad in ukanil Aleša Silo. Le 34 sekund zatem je z natančnim strelom pod prečko izenačil Anže Ropret. Morski psi so znova povedli po četrt ure igre, ko je akcijo bratov Donati zaključil Tyler. Dve minuti pred koncem razburljive uvodne tretjine je z bližine izid poravnal Gregor Koblar.

Sila se je izkazal v drugi tretjini
V drugi tretjini sta mreži mirovali. Izkazala sta oba vratarja, predvsem Sila, ki ni klonil, v napadu pa bi lahko za vodstvo poskrbela Rok Leber in Eric Pance, vendar je bil tudi Adam Munro zbran.

Ograjenšek in Verlič odločila
Ljubljančani so odlično začeli zadnji del. Ken Ograjenšek je izkoristil prednost igralca več v 46. minuti. Deset minut pred koncem je Miha Verlič povišal na 4:2 po lepi podaji kapetana Aleša Mušiča z desne strani. Minuto in pol pred koncem je Munro zapustil vrata. Gregor Koblar je v protinapadu zgrešil prazna vrata! Jeff Ulmer, ki je sredi sezone zapustil Tivoli, je 44 sekund pred koncem znižal, a Innsbrucku do konca srečanja ni uspelo izsiliti podaljška.

V petek KAC v Tivoliju
Do konca drugega dela ostajata še dva kroga, v petek bodo Ljubljančani zadnjič v sezoni igrali doma s KAC-em iz Celovca, v nedeljo pa se bodo podali še v Gradec.
Bizalj junak v Podmežakli
Jeseničani so na odločilni tekmi za preboj v končnico Lige INL premagali Kaltern s 4:3 po dveh podaljških. V Podmežakli se je odvijala prava drama. Potem ko so gostje v 37. minuti povedli s 3:1, se je zdelo, da so domači hokejisti v izgubljenem položaju. A se niso predali, najprej je že v 41. minuti znižal Anže Zupančič, izenačil pa je Miha Brus v 46. minuti, ko so imeli Jeseničani celo igralca manj.

Prvi podaljšek, tokrat so zaradi odločilne tekme igrali 20-minutne dodatke, ni prinesel zmagovalca, obe ekipi sta igrali previdno zaradi velikega vložka, zato pa so se domači privrženci lahko razveselili v 86. minuti oziroma v šesti minuti drugega podaljška, ko je zadel Peter Bizalj po podaji Jureta Stana.

Končnica se začenja v soboto. V četrtfinalu se bodo železarji pomerili z vodilno Gardeno. Igrali bodo na tri zmage.