Olivier Roy
Tudi odlični vratar Olivier Roy, ki je na preteklih srečanjih reševal Olimpijo, tokrat ni mogel preprečiti poraza. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji so pri vodilnem moštvu Lige Ebel dobro začeli in v 15. minuti povedli z golom Stefana Chaputa. To je bil prvi zadetek Kanadčana v letošnji sezoni, na uvodnih tekmah mu nikakor ni steklo, tokrat pa je bil na pravem mestu in z desne strani poslal plošček v mrežo.
Domači so izenačili v nabolj neugodnem trenutku za Ljubljančane, le sekundo pred iztekom uvodne tretjine je Lubomir Štach unovčil prednost igralca več.
Za novo vodstvo Olimpije je po pol ure igre poskrbel Andrej Hebar, ki je po podaji Aleša Mušiča z izjemnim strelom z modre črte matiral Patrika Nechvatala. Čehi so nato močno pritisnili, Colton Yellow Horn je zadel prečko.

V zadnji tretjini enosmerni promet
Olimpiji je v zadnji tretjini očitno zmanjkalo moči (streli 21:3). David Bartoš je izenačil po 53 sekundah igre z natančnim strelom z desne strani. Nato sta usodo gostov s po dvema goloma zapečatila Radek Čip in Ondrej Šedivij. V 52. minuti je Fabian Dahlem vratarja Olivierja Roya zamenjal s Tomažem Trelcem, ki je prejel dva zadetka. Razmerje strelov je bilo kar 49:19 za domače.
"Z uvodnimi 40 minutami sem zelo zadovoljen. Zadnjih 20 minut je bilo slabih in to se ne sme ponoviti. Že na naslednji tekmi bo boljše," je pojasnil Dahlem.