Anže Ropret je dosegel drugi zadetek za zeleno-bele. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Patrick Coulombe
Patrick Coulombe je ob koncu druge tretjine povišal na 4:2. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jerry Kuhn
Jerry Kuhn je zbral 36 obramb. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Od vstopa Znojma v Ligo Ebel zmaji na Češkem še niso izgubili. Letos so doma klonili z 1:5 in prikazali zelo slabo igro, ko je bil trener še Heikki Mälkiä. Po prihodu Bojana Zajca in Jana Muršaka blesti prvi napad, ki je dosegel kar tri zadetke.

Pri Čehih je debitiral napadalec Chicaga Bryan Bickell. Z Blackhawksi je 28-letnik v sezoni 2009/10 osvojil naslov zmagovalca Lige NHL.

Odlične obrambe Kuhna
V uvodni tretjini so bili Čehi boljši, zeleno-bele pa je z odličnimi obrambami (skupaj jih je zbral 14) reševal Jerry Kuhn.
Trije goli zmajev v štirih minutah
V 25. minuti je Brock McBride z močnim strelom z modre črte poslal plošček med nogama Filipa Landsmana v mrežo. Gostitelji so bili šokirani. V 29. minuti so zmaji izvedli protinapad, Eric Pance je našel Anžeta Ropreta, ki je poslal plošček pod prečko. Le 42 sekund zatem je prvi ljubljanski napad povsem izigral domače in Chris D'Alvise je podajo McBrida spremenil v zadetek v prazen gol. Trener Orlov Martin Stloukal je zamenjal vratarja, vstopil je Ondrej Kacetl.
Orli izkoristili izključitve zeleno-belih
Vse je potekalo po željah gostov, ki pa so v zadnjih minutah naredili tri prekrške zapored in gostiteljem omogočili preobrat. Še posebej veliko napako je naredil Kuhn, ki je nespretno izbil plošček na tribuno. Najprej je v 38. minuti Juraj Rožnik zadel ob prednosti dveh igralcev več, potem pa je Martin Planek le 29 sekund zatem znižal na 2:3. V zadnji minuti je imela Olimpija igralca več, kar je izkoristil Patrick Coulombe sedem sekund pred koncem druge tretjine.

McBride postavil piko na i
Domači navijači so znova oživeli v 51. minuti, ko je Jan Seda napovedal napeto končnico (3:4). Odgovor zmajev je bil hiter, saj je sijajni prvi napad zadel že čez minuto in pol, McBride je povišal na 5:3. Ljubljančani pa bi lahko slavili še z višjo razliko, toda udarec Muršaka v 55. minuti je ustavila vratnica.

V naslednjem krogu v Tivoli prihaja Sapa Fehervar.

10. krog:
ORLI ZNOJMO - TELEMACH OLIMPIJA
3:5 (0:0, 2:4, 1:1)
2.507; Rožnik 38., Planek 38., Seda 51.; McBride 25., 52., Ropret 29., D'Alvise 29., Coulombe 40.

DORNBIRN 10 3 1 6 -12 7
INNSBRUCK 10 1 1 8 -25 3 * - poraz po podaljšku oz. kazenskih strelih prinaša eno točko