Remca Evenpoela primerjajo z Eddyjem Merckxom. Foto: EPA
Niozemska
Trojna zmaga Nizozemk v kronometru. Foto: EPA

Evenepoela, še na začetku leta 2017 nogometaša, primerjajo s slovitim rojakom Eddyjem Merckxom. 18-letnik v zadnjem letu dviga precej prahu. Praktično na vsaki dirki, na kateri se pojavi, opravi s tekmeci, ko se odloči za napad, mu ne more slediti nihče.

Na letošnjem evropskem prvenstvu na Češkem je bil najhitrejši tako na cestni dirki kot v kronometru. Navdušenje je požel predvsem na zahtevni cestni dirki, ko je prvega zasledovalca prehitel za kar 9:44 minute. Z odličnimi rezultati, zbral je že 30 zmag, si je prislužil pogodbo z ekipo svetovne serije Quick Step-Floorsom, kamor bo odšel že prihodnjo sezono. Dirke v kategoriji mlajših članov bo izpustil.

Evenepoel je za kar 1:23 minute prehitel Avstralca Lucasa Plappa in za 1:37 minute Italijana Andreo Piccola. Murn je zaostal 4:20 minute.

"Izkušnja je bila velika. Vesel sem, da sem se sploh uvrstil na SP. Bilo je zelo naporno, proga mi ravno ne ustreza, sem bolj ravninski tip kolesarja. Zadnje čase sem ogromno treniral kronometer, večino časa preživim na cestnem kolesu," je na cilju povedal Murn.

Prva tri mesta zasedle Nizozemke
Popoldne so se v vožnji na čas pomerile še ženske. Naslov prvakinje je ubranila Nizozemka Annemiek van Vleuten, ki je slavila pred rojakinjama Anno van der Breggen in Ellen van Dijk. Slovenk ni bilo na startu.