Ekipa BMC Racing Team je s povprečno hitrostjo 55,275 km/h ubranila lanski naslov. Foto: EPA
BTC City
Kolesarke BTC Cityja so se dobro odrezale. Foto: EPA

Ameriška ekipa, ki so jo sestavljali Avstralec Rohan Dennis, Italijana Daniel Oss in Manuel Quinziato, Švicarja Silvan Dillier in Stefan Küng ter Američan Taylor Phinney, je na 38,8-kilometra dolgi progi slavila s časom 42 minut in sedem sekund.

Drugouvrščeni Etixx Quick Step v postavi Michal Kwiatkowski, Tom Boonen in Yves Lampaert, Niki Terpstra, Tony Martin ter Rigoberto Uran so se morali zadovoljiti z drugim mestom. Za zmagovalci so zaostali dvanajst sekund. Tretjega mesta so se veselili v španski ekipi Movistar Team v postavi Alex Dowsett (Velika Britanija), Andrey Amador (Kostarika), Jasha Sütterlin (Nemčija), Adriano Malori (Italija), Jonathan Castroviejo in Ion Izagirre (oba Španija), ki so za prvim mestom zaostali za 30 sekund.

Koren 12., Polanc in Pibernik 15.
Na startu so bili tudi štirje slovenski kolesarji. Prijavljen je bil tudi Jani Brajkovič, ki pa za ameriško ekipo United Healthcare ni nastopil. Kristijan Koren je bil z ameriško ekipo Cannondale-Garmin z zaostankom minute in 50 sekund dvanajsti, Jan Polanc in Luka Pibernik pa sta z italijansko ekipo Lampre-Merida tekmovanje z zaostankom dveh minut in osmih sekund tekmovanje končala na 15. mestu.

BTC City Ljubljana osmi
Že pred moškim ekipnim kronometrom je bil na sporedu še ženski ekipni kronometer. Še četrtič zaporedoma je naslov svetovnih prvakinj pripadel nemški ekipi Velocio SRAM, za njo pa sta se zvrstili dve nizozemski ekipi Boels-Dolmans Cycling Team in Rabobank. Z osmim mestom so se izkazale kolesarke BTC Cityja Ljubljane, ki so nastopile v postavi Polona Batagelj, Urša Pintar (obe Slovenija), Martina Ritter (Avstrija), Eugenia Bajuk (Poljska), Olena Pavluhina (Ukrajina) in Corrina Lechner (Nemčija).