Chris Froome je znova dokazal svojo vrednost. Foto: EPA

Van Garderen je etapno zmago izgubil v zaključku, ko je Froome na vzponu na Le Bettex dovolj močno pospešil in strl tekmeca v zadnjih kilometrih. Na koncu je imel 17 sekund prednosti pred Van Garderenom, tretje mesto v etapi je zasedel Južnoafričan Louis Meintjes, ki je zaostal 41 sekund, tako kot tudi Španec Benat Intxausti.

30-letni Britanec se je v skupnem seštevku s sedmega mesta prebil na drugo. Van Garderen ima pred nedeljsko zadnjo etapo 18 sekund prednosti pred Froomom, Intxausti na tretjem zaostaja 45 sekund.

V zadnjih kilometrih ritma ni uspel držati niti Italijan Vincenzo Nibali, zmagovalec lanske dirke po Franciji, ki je v cilj prikolesaril na 24. mestu in z zaostankom treh minut in 58 sekund.

Edini preostali Slovenec na dirki Kristijan Koren (Cannondale-Garmin) je bil z zaostankom 22:52 minute 75., skupno pa je 84.

"Zares ne bi mogel biti bolj zadovoljen, ker so fantje zares dali vse od sebe. Po včerajšnjem napornem dnevu, skoraj 200 km po dežju, veliko glavnih favoritov je bilo na čelu, je bilo razumljivo, da jim tudi danes skušamo čim bolj otežiti dirko. To je ena izmed prednosti etapnih dirk, ne moreš dati vsega od sebe en dan in nato pričakovati, da bo podobno tudi naslednji dan na kraljevski etapi. Fantje so bili danes fantastični, bolj jim ne morem biti hvaležen," je bil hvaležen Froome.

Dumoulinu prolog na dirki po Švici
Nizozemec Tom Dumoulin je zmagovalec uvodnega, 5,1 kilometra dolgega prologa na kolesarski dirki po Švici. Član ekipe Giant-Alpecin, ki je z zmago oblekel tudi majico vodilnega, je progo premagal v petih minutah in 41 sekundah oziroma dve sekundi hitreje od domačega aduta Fabiana Cancellare (Trek). Tretji je bil Avstrijec Matthias Brändle.

Od peterice Slovencev na švicarski dirki je najvišje končal Borut Božič. Član Astane je bil 44., zaostal je 17 sekund. Simon Špilak (Katjuša) je bil 65., zaostal je 19 sekund. Matej Mohorič (Cannondale-Garmin) je z zaostankom 30 sekund osvojil 118. mesto, Luka Pibernik (Lampre-Merida) je zaostal 32 sekund, kar je zadoščalo za 128. mesto, Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice) je zaostal še sekundo več in je bil 132.

V nedeljo bo na sporedu druga etapa, ki je dolga 161,1 kilometra, start in cilj pa je v Rotkreuzu.

Kump blesti na Poljskem
Slovenski kolesar Marko Kump iz novomeške ekipe Adria Mobil je bil najboljši tudi v drugi etapi poljske dirke Malopolska. Tako kot v petkovi uvodni etapi je Kump po sprintu ugnal Ukrajinca Vitalija Buca, danes pa je tretje mesto osvojil Rus Ivan Savitskij. Novomeščan je tudi vodilni v skupnem seštevku.