Caleb Ewan se je veselil prve etapne zmage na Giru. Foto: EPA
Bob Jungels je imel miren dan, tudi v soboto bo verjetno uspel zadržati rožnato majico. Foto: EPA
Jan Polanc
Jan Polanc bo vsaj do nedelje nosil modro majico za najboljkšega hribolazca. Foto: EPA
Ewan dobil sedmo etapo Gira

Najboljši Slovenec je bil Luka Mezgec na 16. mestu, dve sekundi za Ewanom, medtem ko je bil Jan Polanc z enajstimi sekundami zaostanka 51., v skupnem seštevku pa je z minuto in 18 sekundami zaostanka ostal na 19. mestu. Kristijan Koren je napadel štiri km pred ciljem, a v ospredju ni bil dolgo časa.
Ubežniki brez možnosti za uspeh
Čeprav je bila današnja etapa druga najdaljša na stoti Dirki po Italiji, daljša od nje bo le prihodnji četrtek, od Forlija do Reggio Emilie, ki bo pet kilometrov daljša, ni postregla z večjimi razburjenji. Kmalu po štartu je pobegnila trojica kolesarjev. Italijana Giuseppe Fonzi (Wilier Triestina) in Simone Ponzi (CCC Sprandi Polkowice in Rus Dmitrij Kozončuk (Gazprom) so bežali večino etape. Fonzi in Kozančuk sta bila ujeta okoli 20 km pred ciljem.

Ewan se je zahvalil Mezgecu
Največ moči v šprintu je imel Ewan, ki je bil na uvodni etapi drugi. Zmagovalec tretje in pete etape Gaviria se je tokrat moral zadovoljiti z drugim mestom. Tretji je bil Irec Sam Bennett, ki je na tretjem mestu končal tudi sredin šprint v Messini.

"Že v prvi etapi sem bil blizu zmage, vendar se takrat ni izšlo. Danes so fantje naredili velik posel, da sem prišel do ugodnega položaja za končno akcijo. V zadnjih treh kilometrih sem bil že zelo utrujen, vendar me je Luka Mezgec povlekel do najboljših, tako da se je na koncu izšlo tako, kot smo si v ekipi želeli," je Mezgeca pohvalil 22-letni avstralski sprinter.

Jungels brez težav zadržal rožnato majico
V času zmagovalca so v cilj ob prvi trojici prišli še trije kolesarji, z dvema sekundama za njimi pa je na 21. mestu prikolesaril Luksemburžan Bob Jungels (Quick-Step Floors), ki je ohranil vodstvo v skupnem seštevku. Prav tako sta na drugem in tretjem mestu ostala Britanca Geraint Thomas (Sky) in Adam Yates (Orica-Scott), prvi s šestimi sekundami zaostanka, drugi pa z desetimi.

Polanc še vedno v modri majici
Zmagovalec vzpona na Etno Polanc ostaja vodilni v posebnem seštevku za najboljšega hribolazca. Na etapi je bil le en vzpon in še ta četrte kategorije, tako da je brez težav ohranil modro majico. V nedeljo bo na sporedu gorska etapa s ciljnim vzponom na Blockhaus.

V soboto bo na sporedu osma etapa od Molfette do Peschicija, ki bo imela tudi en gorski cilj druge kategorije.